Gmina wejherowo

Aktualności

Plany kanalizacji sanitarnej dla kolejnej miejscowości w Gminie Wejherowo

Po budowie kanalizacji sanitarnej w Gościcinie, Bolszewie, Kąpinie, Orlu, Górze, Pętkowicach, przychodzi czas na kolejne miejscowości w Gminie Wejherowo.

W dniu 27.04.2020 r. Gmina podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym BUDEX z Jawora na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej kanalizacji sanitarnej dla znacznej części Gowina. Umowę udało się zawrzeć dopiero po trzecim postępowaniu przetargowym. Obecna umowa opiewa na znaczącą kwotę prawie 450 000 zł.

Ukończenie prac projektowych przewidywane jest w II połowie 2022r. Będzie to projekt trudny, z uwagi na rozległy charakter miejscowości, duże różnice terenu i dużo dróg wewnętrznych będących własnością osób fizycznych. W fazie końcowej projektu Gmina rozpocznie poszukiwanie możliwości sfinansowania inwestycji, która będzie wieloletnia i pochłonie znaczne środki.

Przy okazji informujemy, iż kończą się prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Górze (Paradyż) iOrlu (etap II i III). Gmina uzgodniła z PEWIK Gdynia, że w kolejnych latach będą wykonywane dalsze prace w zakresie etapu IV.

Jednocześnie trwają też prace związane z projektowaniem mniejszych zakresów sieci wod-kan w innych miejscowościach: Bolszewie, Gościcinie, Łężycach – tam, gdzie do tej pory nie udało się wykonać sieci.