Gmina wejherowo

Aktualności

Dofinansowanie na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Gowinie

Gmina Wejherowo Uchwałą Nr 365/146/20 Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 12 maja 2020 roku pozyskała dofinansowanie na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Rokrocznie udaje nam się pozyskać dofinansowanie na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.  Dzięki pozyskiwanym środkom finansowym przebudowano już drogi  m.in w Sopieszynie, Kniewie, Zbychowie, Górze, Nowym Dworze Wejherowskim czy Bieszkowicach. W tym roku zaplanowaliśmy inwestycję w Gowinie“- wyjaśnia Henryk Skwarło – Wójt Gminy Wejherowo.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Kaszubskiej i Starowiejskiej w Gowinie. Obecnie obie ulice posiadają nawierzchnię gruntową . Po modernizacji drogi będą utwardzone płytami IOMB na łącznym odcinku 585 m. Prace zostaną wykonane na przełomie II i III kwartału b.r.

Po przetargu, który został już rozstrzygnięty inwestycja została oszacowana na kwotę 270.562,50 zł, przy czym 91.860,00 zł to kwota pozyskana z dofinansowania, natomiast resztę samorząd sfinansuje z własnych środków.