Gmina wejherowo

Aktualności

Piknik Naukowo-Żeglarski “Pomorskie Żagle Wiedzy”

19 maja 2023 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie odbył się Piknik Naukowo-Żeglarski, podsumowujący projekt realizowany przez samorząd województwa pomorskiego, „Pomorskie Żagle Wiedzy”.
Imprezę zaszczycili obecnością Wicemarszałek Województwa Pomorskiego pan Józef Sarnowski, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu pan Adam Krawiec oraz Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski.

Impreza miała charakter plenerowy. Do udziału w wydarzeniu zaproszono 14 szkół z województwa pomorskiego, gdzie celem spotkania było przedstawienie różnorodności działań podejmowanych podczas realizacji projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy”. W czasie pikniku można było wziąć udział w ciekawych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Chętni mogli poznać podstawy języka migowego w żeglarstwie. Zgłębiali również tajniki sztuki żeglarskiej np. manewrowania na sprzęcie i tworzenia węzłów żeglarskich. Na pasjonatów militariów czekały atrakcje w postaci zwiedzania wozów bojowych, stoiska z bronią i umundurowaniem, a najodważniejsi mogli oddać strzał z broni laserowej.
Odbywający się w wejherowskim ośrodku piknik wieńczący realizację projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy” stworzył wyjątkową okazję do integracji środowiska osób niesłyszących z rówieśnikami oraz upowszechniania wśród dzieci i młodzieży wzorców zdrowego stylu życia przez aktywne uczestnictwo w sporcie i rekreacji.