Gmina wejherowo

Aktualności

Dzień Dziecka w sołectwach

Relacjonujemy wydarzenia z okazji Dnia Dziecka obchodzone w naszych sołectwach:

🌞2 czerwca-GÓRA- na terenie boiska Szkoły Podstawowej w Górze dzieci prezentowały swoje talenty. Próbowały swoich sił w zmaganiach strażackich. Brały udział w konkursach z nagrodami. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w różnych konkurencjach zbierając punkty. Spośród rodzin, które zebrały wszystkie dziesięć punktów wylosowano rodzinę, która otrzymała rodzinny zestaw gier oraz puchar wydrukowany na drukarce 3D przez uczniów klasy ósmej. Na zakończenie festynu odbył się festiwal kolorów.

🌞 3 czerwca-GOWINO- przy boisku Szkoły Podstawowej w Gowinie festyn rozpoczął się spektaklem komediowym, gdzie aktorami byli sami rodzice pod patronatem i zarazem reżyserem Pani Katarzyna Lato-Pawłowskiej, a następnie dzieci klas przedszkolnych zrobiły pokaz taneczny Atrakcjami były też zjeżdżalnie dmuchane, wata cukrowa, zabawy sensoryczne: kolorowe warkoczyki, malowanie buziek , bańki mydlane.Największą atrakcją w tym dniu były ALPAKI! Dzieciaki mogły je pogłaskać, nakarmić przytulać, robić selfie. Dodatkowo szkółka Migdałek- jazda konna i Hipoterapia zapewniła dzieciom jazdę konną, Akademia Piłkarska Cassubian zadbała o grę w piłkę nożną,a OSP Gowino zaprezentowało wóz strażacki, pokaz akcji gaśniczej, przejście przez tor przeszkód i na finał przygotowało pianę party oraz tęczę.

🌞 4 czerwca- GOŚCICINO i BOLSZEWO-w ramach imprezy przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Dmuchańce, malowanie buziek, warsztaty eco, indiańskie, pokaz pierwszej pomocy, namiot profilaktyczny, warsztaty balonowe, stoisko małego konstruktora, bańki mydlane, lanie wody, oraz pyszne gofry to wszystko czekało na naszych najmniejszych mieszkańców Gminy Wejherowo.

🌞 7 czerwca- KĄPINO- Na stałe wpisały się animacje dla dzieci poprzez kreatywne malowanie buziek i plecienie warkoczyków. Zainteresowaniem cieszył się pokaz oraz przymiarka średniowiecznych strojów. W tym roku “wisieńką na torcie”   były BITWY NERFOWE w drużynach 5 osobowych, które dzieciom spodobały się najbardziej.

🌞 11 czerwca- RESZKI- Główną atrakcją było spotkanie z sokolnikiem i jego sokołem gdzie dzieci miały okazję poznać tego drapieżnika, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na jego temat, oraz samodzielnie trzymając go przekonać się o tym jak jest ciężki.Oprócz zabaw przy muzyce, plecione były warkoczyki, malowane twarze, była wata cukrowa oraz grill. Wydarzenie uwieńczyła bitwa na balony z wodą.

Nic dodać nic ująć -pogoda i frekwencja dopisała, a dzieci dzięki tak bogatym ofertom były zadowolone czego dowodem jest poniższa fotorelacja.
Dziękujemy sołectwom, strażakom oraz wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tych imprez.

BOLSZEWO I GOŚCICINO

GÓRA

GOWINO

KĄPINO

RESZKI