Gmina wejherowo

Aktualności

Wyniki egzaminu ósmoklasisty za rok szkolny 2022/2023

Z przyjemnością prezentujemy wyniki egzaminu ósmoklasisty za rok szkolny 2022/2023.

Placówki Gminy Wejherowo zajęły drugą pozycję w powiecie wejherowskim osiągając średni wynik z języka polskiego 66% (razem z Rumią i Redą). Warto dodać, że jest to również średni wynik dla całego kraju. Najwyższy wynik osiągnęły szkoły z Orla, Nowego Dworu Wejherowskiego oraz Bolszewa (SP nr 1).

Wynik średni z matematyki 48% dał trzecie pozycję w powiecie (razem z Gm. Gniewino, Gm. Luzino i Miastem Wejherowo) i jest wynikiem poniżej średniej kraju, który wynosi 53%. Najlepszy wynik osiągnęła SP nr 1 w Bolszewie, która znacznie przekroczyła średnią krajową.

Język angielski z wynikiem 62% dał nam czwartą pozycję w powiecie i stanowi wynik poniżej średniej kraju, która wynosi 66%. Najwyższy wynik podobnie jak w języku polskim i matematyce osiągnęła SP nr 1 w Bolszewie. Wynik równy lub wyższy od średniej krajowej osiągnęły jeszcze szkoły: SP Orle i SP nr 2 w Bolszewie.

Zaznaczyć należy, że osiągnięte rezultaty egzaminów uplasowały szkołę podstawową nr 1 w Bolszewie i SP w Orlu w czołówce w powiecie. Placówki te osiągnęły odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Absolwentom życzymy realizacji planów związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.