Gmina wejherowo

Aktualności

Współpraca Warszkowo-Osłonino kwitnie

Obchody Dnia Seniora stały się doskonałą okazją aby 14 listopada 2019 roku spotkali się seniorzy z Warszkowa i zintegrowali się z seniorami z Osłonina. Dwie partnerskie miejscowości zorganizowały wspólne spędzenie popołudnia i wieczoru dla swoich mieszkańców.

Dzień Seniora w Osłoninie to kolejny krok po podpisaniu 11 października 2017 roku porozumienia o współpracy między sołectwami w dziedzinie kultury, sportu i rekreacji. Warto podkreślić, że jako pierwsi i jedyni w Polsce sołtysi Warszkowa i Osłonina podpisali takie porozumienie międzysołeckie!

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawił ks. proboszcz Adam Zdrojewski. Po mszy wszyscy zasiedli do wspólnego biesiadowania. W spotkaniu wzięli udział włodarze obu gmin wraz z radnymi i sołtysami. Najstarsi seniorzy otrzymali bukiety kwiatów i upominki oraz uhonorowano małżeństwa z najdłuższym stażem małżeńskim obu sołectw. W sołectwie Warszkowo najstarsi seniorzy to Jadwiga Chojnacka i Edmund Mutka, a w Sołectwie Osłonino Anna Krzebietke i Michał Lewandowski. Najstarsze małżeństwa to Regina i Edmund Mutka oraz Janina i Leon Karsznia. Obie pary świętowały w tym roku 49. rocznicę ślubu. Organizatorzy serdeczne podziękowania kierują do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta. Dziękują pani Bożenie – właścicielce sali bankietowej „U FILIPA” za użyczenie, przygotowanie i obsługę. Pani Aleksandrze Karsznia oraz radnemu Panu Romanowi Stanisławczykowi składają szczególne podziękowania. Zorganizowanie tak dużej imprezy wymagało wielu rąk do pracy, a Oni włożyli całe swoje serce w to spotkanie. To kolejny przykład, że razem możemy wszystko i wiele osiągnąć.