Gmina wejherowo

Aktualności

Porozumienie o współpracy z Gminą Ochotnica Dolna podpisane

Mimo, iż współpraca między Gminą Wejherowo i gminą Ochotnica Dolna kwitnie od dłuższego czasu, dopiero dziś partnerstwo zostało oficjalnie sformalizowane. Okazją do podpisania umowy była wizyta wójta Przemysława Kiedrowskiego wraz z dyrektor Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo- Nataszą Sobczak oraz  Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo, u naszych przyjaciół z powiatu nowotarskiego.

W poprzednim roku reprezentanci Ochotnicy Dolnej gościli na gminnych dożynkach, gdzie dali niezapomniany koncert. W tym roku nasza Orkiestra udała się z rewizytą. Wizyta była wyjątkowa ponieważ odbywała się w trakcie tegorocznych Gorczańskich Kośb, tradycyjnej gminnej imprezy. W trakcie imprezy odbył się niesamowity koncert, w którym wystąpiła zarówno Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej oraz zaproszona Orkiestra Dęta z Wejherowa.

Zwieńczeniem wizyty było podpisanie porozumienia między obiema gminami. Podczas uroczystości podpisania porozumienia obecni byli: wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk, Przewodniczący Rady Maciej Mikołajczyk, Przewodnicząca Komisji Turystyki, Promocji i Rolnictwa i Doraźnej Komisji Statutowej Bożena Kuziel oraz Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Budownictwa i Inwestycji Stanisław Faltyn, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury Halina Jagieła oraz  wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski  oraz Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo Natasza Sobczak.
Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie nadal się pogłębiać.