Gmina wejherowo

Aktualności

Nowy samochód dla OSP Bolszewo

Ochotnicza Straż Pożarna w Bolszewie powiększyła swój zasób sprzętowy o nowy pojazd. Nowy samochód to Toyota Hilux o napędzie 4×4. Wóz strażacki został wyprodukowany w 2023 r. i posiada automatyczną skrzynie biegów, silnik 2.8 i 204 KM. Będzie on wykorzystany do przewozu przyczep, a także dzięki swoim możliwościom pozwoli  druhom na realizację wielu działań w trudnych terenach.

Uroczyste przekazanie pojazdu do służby odbyło się 27 stycznia, w czasie uroczystego apelu, w którym udział wzięli przedstawiciele władz centralnych, powiatowych, gminnych, okolicznych jednostek OSP i PSP oraz Koło Gospodyń Wiejskich Bolszewo.

Jak podkreślił wójt Przemysław Kiedrowski -To już czwarty pojazd, który oddajemy do dyspozycji jednostek ochotniczych straży pożarnych w ostatnich kilku latach. Cieszę się, że jednostka, która najczęściej uczestniczy w działaniach ratowniczych spośród wszystkich gminnych OSP, zyskuje nowe możliwości jeszcze skuteczniejszego niesienia pomocy.

Łączny koszt zakupu pojazdu wyniósł 276 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy pochodziło z rezerwy Prezesa Rady Ministrów,  61 tysięcy złotych z budżetu Gminy Wejherowo, 15 tysiecy złotych ze środków własnych OSP Bolszewo.