Gmina wejherowo

Aktualności

Nowa placówka na etapie przygotowań. MegaMocni już niebawem w Gościcinie!

Na początku czerwca Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło wraz z Kierownikiem Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Panem Krzysztofem Sapieha odwiedzili nowo powstającą placówkę Niepublicznego Żłobka i Publicznego Przedszkola MegaMocni w Gościcinie.

Wizytacja wiązała się z oceną zaawansowania prac remontowo wykończeniowych oraz spełnienia wymogów warunkujących przyjęcie dzieci do placówki. Pierwsze dzieci przekroczą próg Żłobka i Przedszkola 1 września 2020 roku.
Co o placówce mówi Pani Ilona Kupc, Dyrektor MegaMocnych w Gościcinie? „Żłobek i Przedszkole są już na ukończeniu. Remont jest przeprowadzony, obiekt odnowiony, a sale przygotowane na przybycie dzieci”, opowiada Pani Ilona. „Najważniejsze już jest zrobione, teraz czekamy tylko na wystrój, resztę mebli.” W przedszkolu panuje minimalistyczny styl, przygotowany przez profesjonalistów. Pozwala on dzieciom skupić się na zadaniach, nie odciągając ich uwagi bodźcami w postaci kolorowych ścian czy rzucających się w oczy mebli. Barwy użyte w salach odnoszą się do kolorów haftów kaszubskich.

„Kolor chabrowy, odzwierciedlający piękne jeziora kaszubskie;
niebieski jak niebo nad Kaszubami;
granatowy jak głębia morza;
żółty jak łany zbóż na polach;
zielony jak lasy pełnie zwierza;
czerwony jak serce, którą Kaszub gotów jest oddać za obronę ojczyzny,
zaś czarny jak kaszubska ziemia na polu”
Każda sala będzie opatrzona nazwą grupy, które będą funkcjonowały tutaj w wersji kaszubskiej i polskiej. W MegaMocnej placówce spotkacie: wróbelki (kasz. warbelczi), skowronki (kasz. skòwrónczi), sikorki (kasz. sykórczi), bociany (kasz. bòcónë) oraz żurawie (kasz. trulôcze). Rysunki na ścianie w holu także będą swoim stylem nawiązywały do naszego regionu. Dzieci każdego dnia będą tam witane przez swoją wychowawczynię. Placówka stawia na mądre i innowacyjne nauczanie, metodyka pracy będzie oparta na doświadczeniach, a nie tylko na teorii. Na placu przy wejściu powstanie teren rekreacyjny, na którym będą mogły odbywać się spotkania, festyny. Na terenie za budynkiem stanie za to plac zabaw dla dzieci. „Jeszcze dużo pracy przed nami”, komentuje Pani Dyrektor. „Ale z pewnością zdążymy do 1 września.”
Dziękujemy Pani Dyrektor za oprowadzenie nas po placówce, życzymy samych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego!