Gmina wejherowo

Aktualności

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Wejherowo

W ostatnią niedzielę stycznia, 30.01.2022 roku, na terenie Gminy Wejherowo zobaczyć będzie można wolontariuszy z kolorowymi puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nie tylko. Sztab #5579 w Bolszewie przygotowuje bowiem na ten dzień wiele atrakcji, w tym bardzo szczególną niespodziankę.

Do biegu, gotowi, start!

Dzień jubileuszowego Finału WOŚP rozpocznie się bardzo aktywnie – na ul. Jagodowej w Bolszewie odbędzie się bieg charytatywny zorganizowany dzięki inicjatywie grupy „Pomaganie jest TAKIE proste” sprzyjającej idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz udziału w biegu, na miejscu będzie można również posilić się ciepłym jedzeniem albo słodkim poczęstunkiem. Wszystko to za symboliczny datek wrzucony do puszki kwestarskiej wolontariusza.

Historia motoryzacji na ulicach

Tego dnia na ulicach gminy będzie można także zaobserwować zabytkowe samochody i autobusy pod wodzą pana Krzysztofa Kułakowskiego. Każdy miłośnik czterech kółek będzie miał okazję obejrzeć wozy z bliska, a nawet przejechać się na małą wycieczkę wykupując wstęp na pokład WOŚPowego autobusu drobnym datkiem do puszki. Na podstawie zeszłorocznych doświadczeń, Sztab zapewnia także, że dyskusjom motoryzacyjnym z właścicielami aut nie będzie przy okazji końca!

Wolontariusze w terenie i… w internecie

Sztab, jak każdego roku, postara się wysłać wolontariuszy kwestujących do jak największej liczby miejsc, aby każdy chętny miał okazję wrzucić coś do puszki. Kontynuowane będą także bazarki na świeżym powietrzu w Bolszewie, Kąpinie, Orlu oraz w Kębłowie, a także bazarek w świetlicy w Łężycach prowadzony przez Stowarzyszenie „Szansa dla Nas” oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Łężyckie Białki”. Ciasta, ciasteczka, rękodzieło, zabawki, gadżety – to wszystko będzie można zabrać ze sobą do domów z przygotowywanych stoisk!

Jednak dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą wyjść do wolontariuszy, uruchomiona została Sztabowa eSkarbonka. Zasilenie jej jest bardzo proste: wystarczy wejść na stronę (link dostępny jest na profilu facebookowym Sztabu Bolszewo) i wpłacić błyskawicznym przelewem dowolną kwotę.

Powrót do imprezy stacjonarnej

Mając nadzieję, że nic nie pokrzyżuje im planów, członkowie Sztabu WOŚP wraz z pracownikami Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo przygotowują ponownie imprezę w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Leśnej w Bolszewie. Planowane są m.in. występy młodzieży, Gminnej Orkiestry Dętej, a także nieco rockowego uderzenia z trójmiejską grupą Wredrock. Nie zabraknie też oczywiście innych atrakcji: licytacji fantastycznych przedmiotów i usług, zabaw dla dzieci, stoisk, czy kącika z poczęstunkiem domowej roboty od pań z kół gospodyń wiejskich oraz prywatnych domowych cukierników i kucharzy.

Jedną z atrakcji będzie także bicie rekordu gminy w grze i śpiewie znanej wszystkim piosenki „Kaszubskie nuty” oraz… specjalna niespodzianka.

Pierwsze na świecie takie serce WOŚP!

We współpracy z wójtem Przemysławem Kiedrowskim, pracownikami Urzędu Gminy oraz przyjaciółmi Sztabu, udało się zaprojektować pierwsze na świecie… kaszubskie serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Za zezwoleniem samego Jurka Owsiaka, Sztab w Bolszewie stworzył i będzie naklejał jedyne w swoim rodzaju serduszka z napisem „Wiôlgô Òrkestra Swiąteczny Pòmòcë”! Serduszko oraz specjalnie zaprojektowane finałowe kaszubskie koszulki sztabowe będą dostępne wyłącznie podczas imprezy na Hali Widowiskowo – Sportowej. To kolejny powód, aby przyjść i pobawić się tego dnia na jubileuszowym, 30. Finale WOŚP w Bolszewie!

Więcej informacji na temat działań Sztabu Bolszewo można znaleźć na jego profilu facebookowym- Kliknij