Gmina wejherowo

Aktualności

Z Toronto do Bolszewa!

W miniony piątek w hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie odbył się kolejny występ z cyklu „Piątek z kulturą”. Tym razem potężną dawkę humoru zaserwował mieszkańcom naszej Gminy kabaret Polonii kanadyjskiej „Pod bańką”. 

 

 

Przyjechali do Polski z samego Toronto, by bawić słowem i piosenką, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. W swym programie zaprezentowali własne wykonanie piosenek, będącymi prawdziwymi perłami polskiej muzyki rozrywkowej. Wszystko przeplatają skeczami, do których teksty układają najczęściej sami.
Kabaret „Pod Bańką” to zespół działający już od 18 lat w Toronto. W jego składa wchodzą byli aktorzy scen warszawskich i krakowskich, muzycy, autorzy tekstów i kompozytorzy. Na stale wrośli w pejzaż artystyczny Toronto, przyciągając na każde przedstawienie rzesze widzów. Swoje show dają również w innych miastach Kanady, a także w USA. Cyklicznie przyjeżdżają też do Polski, aby zaczerpnąć polskiego oddechu, w humorystyczny sposób opowiedzieć o realiach polonijnego życia i wspólnie pośmiać się z tego, z czego śmieją się ludzie na całym świecie.

zobacz zdjęcia