Gmina wejherowo

Aktualności

XII Ogólnopolska Akcja „Polska Biega” w Gminie Wejherowo

20 i 31 maja 2016 r. w ramach XII Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega” w Gowinie oraz Bolszewie, tak jak proponowali organizatorzy, spontanicznie, bez napięcia i dla frajdy, biegali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Celem nadrzędnym było propagowanie zdrowego stylu życia, a także aktywne spędzanie wolnego czasu. Uczennice i uczniowie szkoły podstawowej ukończyli bieg na dystansie 1000 m. Dziewczęta z gimnazjum do pokonania miały odcinek  1000 m, a chłopcy 1500 m. W tych dniach zwycięzcą byli wszyscy, którzy ukończyli bieg, ponieważ liczyło się samo jego ukończenie. Po minięciu linii mety każdy ze startujących otrzymał personalizowany okolicznościowy dyplom oraz słodkie upominki. Warto dodać, że ogółem w dwóch biegach na starcie stanęło 248 uczestników. Organizatorami wydarzenia sportowego byli nauczyciele wychowania fizycznego z gminnych placówek oświatowych oraz Referat Oświaty i Spraw społecznych przy Urzędzie Gminy Wejherowo.