Gmina wejherowo

Aktualności

Wolniej na ulicach osiedlowych w Bolszewie

 

Zbyt duża prędkość kierowców poruszających się po drogach osiedlowych w Bolszewie zmusiła do podjęcia konkretnych działań. 6 listopada mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą. Na wielu drogach wewnętrznych wprowadzona zostanie strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h.

 

 

 

 

 

 

 

Na wniosek mieszańców, którzy od dłuższego czasu apelowali o uporanie się z problemem nadmiernej prędkości na drogach wewnętrznych Bolszewa, z dniem 6 listopada bieżącego roku wprowadzone zostaną tam nowe zasady organizacji ruchu. Zmiany wprowadzone zostaną pomiędzy ul. Strażacką, Długą, do granicy lasu, gdzie wprowadzona zostanie strefa ograniczenia prędkości Przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń będzie służyć przyjęcie skrzyżowań równorzędnych wewnątrz stref. Z uwagi na przyzwyczajenia kierowców, zasadę skrzyżowań równorzędnych wskazywać będą znaki „Uwaga kierowco! Wjeżdżasz w strefę skrzyżowań równorzędnych” W strefie znajdować się będą także inne elementy spowalniające ruch, np. progi zwalniające. Elementy te ze względu na obowiązującą prędkość 30 km/h, nie będą oznakowane dodatkowymi znakami ostrzegawczymi. Strefa ograniczonej prędkości wprowadzona zostanie także na odcinku ul. Leśnej pomiędzy ul. Albeckiego i Graniczną. Poza strefą ograniczonej prędkości 30 km/h pozostaną ulice: Zamostne, Długa oraz Leśna na odcinku od ul. Zamostnej do ul. Albeckiego.

 

Prosimy kierowców o przestrzeganie nowych zasad w strefach ograniczonej prędkości oraz o zachowanie wzmożonej ostrożności, szczególnie w pierwszych dniach jej  obowiązywania.