Gmina wejherowo

Aktualności

Wakacje w GOK-u po raz pierwszy!

 

Połowę letniego wypoczynku mamy niemalże za sobą. Za nami również pierwszy turnus wakacji organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie. Zobacz, co działo się w Dworku Drzewiarza przez ostatnie dwa tygodnie…

 

 

 

 

Około 30 dzieci od poniedziałku do piątku, przez kilka godzin dziennie brało udział w różnorodnych zajęciach, przygotowanych przez pracowników i wolontariuszy z Dworku Drzewiarza  Gościcinie. Codzienna porcja dobrej zabawy skusiła do przybycia nie tylko dzieci z okolicy. Do Gościcina przyjeżdżały dzieci z terenu całej Gminy Wejherowo.
Podczas akcji letniej dzieci miały do wyboru warsztaty z ceramiki, rzeźby i makramy. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, malarskich i decoupage. Między zaplanowanymi zajęciami czas wypełniały im zajęcia sportowe, kalambury i gry planszowe.
W drugim tygodniu wakacji, do uczestników zajęć dołączyły dzieci z organizowanych w tym samym czasie w szkołach podstawowych półkolonii. 
Nie lada atrakcją dla wszystkich milusińskich były niewątpliwie wycieczki. Jedna z nich zorganizowana została do Eko- Doliny w Łężycach, gdzie dzieciaki  zapoznały się m.in. z metodami segregacji śmieci oraz sposobami ich powtórnego wykorzystywania. Podczas kolejnej podróży, dzieci pojechały również do Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie.  Poznały tam tajniki łączności w wojsku oraz zaznajomiły się z codzienną pracą żołnierzy.
Podczas sierpniowego turnusu, który zaczyna się już 13 sierpnia i potrwa również 2 tygodnie, oprócz standardowych warsztatów dzieci będą miały okazję uczestniczyć również w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich. Planujemy również wycieczki między innymi do aresztu w Wejherowie. Są jeszcze wolne miejsca, więc zapraszamy wszystkich do zapisów! Mail: biuro@dworekdrzewiarza.pl lub pod nr tel. (58) 736 47 75

zobacz więcej zdjęć!