Gmina wejherowo

Aktualności

W niedzielę uroczystości w Piaśnicy

W najbliższą niedzielę, 7 października odbędą się coroczne uroczystości ku czci Pomordowanych w Lesie Piaśnickim w latach 1939-1940.
Na uroczystości zapraszają Wójt Gminy Wejherowo oraz Proboszcz Parafii Chrystusa Króla i bł Alicji Kotowskiej w Wejherowie przy współudziale Prezydenta Miasta Wejherowa, Wójta Gminy Krokowa, Stowarzyszenia „Rodzina Piaśnicka” i Komitetu Opieki nad Mogiłami Piaśnicy.

 

 W PROGRAMIE:

10.30 – Nabożeństwo Oczekiwania – program artystyczny młodzieży Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie;

● 11.00  Uroczystość ku czci osób pomordowanych w Lesie Piaśnickim:

  • podniesienie flagi państwowej;

  • przemówienie powitalne wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło;

  • składanie kwiatów u stóp ołtarza;

  • apel pamięci i salwa honorowa;

  • Msza Święta za poległych w obronie Ojczyzny pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego JE Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
 
 Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z uroczystościami, w niedzielę, 7 października uruchomione zostanie specjalne połączenie autobusowe oznakowane napisem „PIAŚNICA”, po trasie:Osiedle Kaszubskie – Prusa – Pomorska – Kochanowskiego – I Brygady Panc. WP – Ofiar Piaśnicy – PiaśnicaPrzystanek początkowy przy szkole nr 11 na ul. Prusa, odjazdy w kierunku Piaśnicy o godz. 09.00, 09.30, 10.00, 10.30 i 11.00
Na odcinku od ulicy Prusa do przystanku przy ul. Ofiar Piaśnicy autobusy będą zatrzymywały suę na wszystkich przystankach MZK.

Powrót z Piaśnicy do Wejherowa po zakończeniu uroczystości, ok. godz.13.30. Przejazdy pasażerów autobusami MZK do „Lasu Piaśnickiego” są bezpłatne.