Gmina wejherowo

Aktualności

W 10 dni dookoła świata!

 

Trzydzieścioro dzieci z Gościcina i okolicznych miejscowości przekonało się, że w wakacje, właściwie bez ruszania się z miejsca można poznać najciekawsze kraje świata. Przez 10 dni, dzięki pomysłowym wychowawczyniom, uczestnicy półkolonii pili  prawdziwą chińską herbatę, przymierzali sombrero, tańczyli tango i poznawali tajniki wschodnich sztuk walki…

 

 

 

 

Czym jednak byłyby wakacje bez prawdziwej podróży? Również i jej smak poznali koloniści przez kilka godzin zwiedzając prom Stena Line w Gdyni, na którym najbardziej podobała się wszystkim pokładowa….dyskoteka. Poza tym doskonalili umiejętności pływania na basenie w Bolszewie i uczyli celności podczas gry w kręgle. –Najbardziej lubiłam chodzić na basen, chociaż muszę przyznać, że wszystko było bardzo, bardzo fajne – podsumowała Agatka Kozłowska z Gościcinia.
Podczas spotkania kończącego wspólnie spędzone dni, dzieci zaprezentowały zabawny program artystyczny, po którym w ramach wdzięczności wręczyły bukiet kwiatów Pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewie Zarębińskiej – Szczodrej – organizatorce półkolonii oraz Panu Doradcy wójta Krzysztofowi Zabieglińskiemu. Na pamiątkę tych nietypowych wakacji koloniści otrzymali prezenty w postaci przyborów szkolnych.