Gmina wejherowo

Aktualności

VII Dni Gminy Wejherowo

Wspaniała, letnia aura oraz cała moc atrakcji przyciągnęła na VII już święto gminy Wejherowo prawdziwe tłumy. Zarówno pierwszego dnia w Bolszewie, jak i drugiego na turnieju sołeckim w Zbychowie nie zabrakło dobrej muzyki, świetnej zabawy i pysznych przekąsek. Wszystko to złożyło się na frekwencyjny sukces i całą masę pozytywnej energii.

Wspólne świętowanie zaczęło się tradycyjnie w ArtP

arku w Bolszewie, gdzie prawdziwą gratką był, niezwykle popularny w ostatnim czasie, festiwal kolorów. Jego założeniem jest wzajemne obsypywanie się kolorowymi proszkami. Zabawa ta swoje korzenie ma w hinduskim święcie Holi, zakładającym właśnie obsypywanie się barwnymi proszkami, a dodatkowo w Indiach woreczkami z wodą. W sobotnie popołudnie ArtPark wypełnił się chmurami kolorowego pyłu, pokrywającego wszystkich i wszystko w promieniu kilkudziesięciu metrów! Wspólne zabawa w tęczowym pyle przerywana była koncertami zespołów Hawk i znanego, wejherowskiego zespołu White Room. Obie kapele przygrywały zarówno zgromadzonej pod sceną publiczności, jak i gościom znajdującym się w strefie gastronomicznej. Kilkugodzinna zabawa miała swój wielki finał podczas koncertu gwiazdy wieczoru – Kasi Wilk z zespołem, która wraz z przybyłymi fanami zaśpiewała swoje największe hity. Co ciekawe, jeden z fanów miał również okazję zrobić to z artystką na scenie. Właśnie ten mocny, muzyczny akcent, zakończył gminne świętowanie w Bolszewie, zostawiając wszystkich w doskonałych, niemal już wakacyjnych nastrojach!

17 czerwca, czyli drugi dzień Dni Gminy to sportowa impreza w drugiej części Gminy, czyli w Zbychowie. II Turniej Sołectw Gminy Wejherowo to nowa tradycja gminnego świętowania, gdzie główną rolę odgrywa właśnie sportowa rywalizacja drużyn – reprezentujących poszczególne sołectwa naszej gminy. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 5 drużyn. Organizatorzy przewidzieli dla nich takie konkurencje jak: przeciąganie liny, strzała Zeusa, potrójne narty, gladiator, siłowanie na rękę, bieg sześcioosobowy z przywiązanymi nogami czy bieg w workach. Po zaciętej rywalizacji w niezwykle palącym tego dnia słońcu, jury ogłosiło zwycięzców, którymi, podobnie jak w roku ubiegłym, zostali przedstawiciele Zbychowa. Drugie miejsce zajęło Warszkowo, trzecie Gowino, natomiast czwarte ex aequo Gościcino i Reszki. Nagrody zwycięzcom wręczał współorganizator i główny sędzia zawodów, Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Gminy Wejherowo Wojciech Kuziel. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dobrej zabawy za rok!