Gmina wejherowo

Aktualności

Uczniowie ponownie pomaszerowali do Piaśnicy

Nieodłączną częścią Dni Piaśnickich jest Rajd Gwiaździsty im. mjr. Edwarda Łakomego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych gminy Wejherowo, jak również reprezentacja z Zespołu Szkół Podstawowych nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie. Założeniem marszu jest dotarcie do centralnego miejsca spotkania, czyli Kaplicy Leśnej, gdzie uczestnicy zobowiązani są do przedstawienia wyników zadanych przez organizatora prac i aktywności.

Tegoroczny rajd tematycznie nawiązywał do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym, reprezentanci drużyn deklamowali wiersze o tematyce niepodległościowej, natomiast wszyscy stworzyć musieli makietę Polski z okresu międzywojennego, wykonaną z darów lasu. Każda drużyna wykazała się również wiedzą na temat piaśnickiej martyrologii i uporządkowała jedną, wskazaną przez organizatorów mogiłę. Suma punktów za poszczególne zadania zdecydowała o zwycięstwie w tej wyjątkowej rywalizacji. W tym roku, zdaniem komisji na czele z dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Nataszą Sobczak, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gościcinie.
Uczestników rajdu odwiedził kustosz piaśnickiego sanktuarium, ks. prałat Daniel Nowak, który rozdał wszystkim książeczki na temat życia bł. siostry Alicji Kotowskiej.