Gmina wejherowo

Aktualności

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Kąpinie – Uwaga utrudnienia!

W Kąpinie powstają kolejne kilometry sieci kanalizacyjnej. Ku końcowi mają się prace związane z budową infrastruktury kanalizacyjnej obejmującej około 4,5 km sieci w ulicach: Stefana Batorego, Kazimierza Wielkiego, Piastowskiej, Jagiellońskiej, Wiejskiej (rejon plebani), Władysława Łokietka, Bolesława Chrobrego. Koszt realizacji prac to ponad 2,6 mln zł. Gmina Wejherowo pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych. Wykonawcą robót jest Drewa Hydroinstal Sp. z o.o.

Gmina Wejherowo podpisała także umowę z wykonawcą dla budowy kanalizacji w dalszej części Kąpina, to jest w zakresie ulic: Klonowej, Maciejkowej, Wichrowe Wzgórza, Pogodnej, części Lipowej, Napierały. Jej wykonanie przewidziane jest do połowy przyszłego roku. Koszt realizacji tych prac to ponad 1,5 mln zł.

Z uwagi na szeroki zakres i intensywny harmonogram robót w najbliższych miesiącach można się spodziewać utrudnień komunikacyjnych w obszarze prowadzonych prac. W związku z powyższym prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i ostrożność przy poruszaniu się w rejonie budowy. W niektórych miejscach mogą występować przejściowe trudności w dojechaniu do posesji. Wszelkich informacji w tym zakresie udzielą pracownicy firmy wykonawczej. Ponadto z uwagi na duży zakres prac i głębokie wykopy mogą zdarzać się przypadkowe uszkodzenia sieci wodociągowych, kablowych i innych. Uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco, jednak w rejonach prowadzenia prac mogą wystąpić nieprzewidziane przerwy w dostawie mediów. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Powstająca infrastruktura ma polepszyć warunki życia mieszkańcom, co z pewnością zrekompensuje przejściowe niedogodności.