Gmina wejherowo

Aktualności

Tak bawiliśmy się podczas ferii !!!

Taniec, warsztaty kulinarne, lodowisko, tworzenie animacji poklatkowej, zajęcia malarskie, rzeźbiarskie, malowanie na szkle, nauka pierwszej pomocy, tworzenie biżuterii to tylko część zajęć, w jakich podczas minionych ferii brały udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Wejherowo. 

 

Do tego kilkanaście różnorodnych zajęć sportowych organizowanych w hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie, sali w Gowinie i Nowym Dworze Wejherowskim, nauka jazdy na łyżwach na lodowisku w Gościcinie i zajęcia w Samorządowych Szkołach Podstawowych w Górze i Orlu. Jednym słowem, podczas zimowego wypoczynku każdy mógł znaleźć coś dla siebie i to całkowicie bezpłatnie!
Największa liczba uczniów zdecydowała się spędzić ferie z instruktorami i wolontariuszami Dworku Drzewiarza w Gościcinie. W tym roku organizatorom, wśród których nie zabrakło również radnych z Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo, zdecydowanie nie zabrakło pomysłów, aby urozmaicić uczniom dwa tygodnie szkolnej przerwy. Dzięki ich zaangażowaniu, dzieci w wieku 6-14 lat uczyły się też mówić po angielsku oraz niemiecku, dowiedziały się też mnóstwo o udzielaniu pierwszej pomocy, ceramice, rzeźbie, gotowaniu i grach planszowych. Dodatkową atrakcją był seans filmowy „Ptaki naszych lasów” i gra na x-boxie! Zajęcia trwały przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, przez trzy godziny dziennie.
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe organizowane we wszystkich przystosowanych do tego obiektach naszej Gminy. Około 100 dzieci i młodzieży przybywało codziennie do hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie, gdzie pod okiem instruktorów grały w koszykówkę, siatkówkę, tenisa stołowego, piłkę nożną czy piłkarzyki. Dla młodszych dzieci dodatkowo prowadzone były gry i zabawy rekreacyjne. Równie zadawalająca frekwencja odnotowana została na podobnych zajęciach sportowych w Nowym Dworze Wejherowskim, Gowinie i Orlu.

zobacz zdjęcia!

zobacz film zrealizowany podczas zajęć Animacji Poklatkowej