Gmina wejherowo

Aktualności

Święto Gminy Wejherowo za nami!

1

VI Dni Gminy Wejherowo przeszły już do historii. W tym roku wyjątkowo atrakcyjny program obchodów musiał mierzyć się z niełatwym przeciwnikiem czyli padającym raz po raz deszczem. Choć walka była nierówna, z pewnością wygrała ją dobra zabawa, która towarzyszyła gościom wielu wydarzeń  zarówno 24 i 25 czerwca. To właśnie ten weekend obfitował w propozycje muzyczne, sportowe i gastronomiczne, z których największą atrakcją okazał się koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej Anity Lipnickiej.

 29

W tym roku VI Dni Gminy Wejherowo zainaugurował Festyn Rodzinny w Nowym Dworze Wejherowskim pod hasłem „ Baw się razem z nami”. Jak wskazuje myśl przewodnia, impreza dedykowana była głównie dla najmłodszych. Nie znaczy to jednak, że organizatorzy nie pomyśleli o propozycjach dla starszych gości. Pokaz karate grupy Sakura, kiermasz rękodzieła, rodzinne rozgrywki sportowe, fotobudka, balonowe ZOO, loteria z fantami, występy i pokazy taneczne, wspólna zabawa przy muzyce, przejażdżki na kucu. Te i cała masa innych atrakcji w 100% spełniły oczekiwania całych rodzin. Zabawę w Nowym Dworze wspólnie zorganizowały sołectwa: Reszki, Zbychowo i Nowy Dwór Wejherowski, natomiast wsparcia finansowego udzielił im z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie.  Dofinansowanie pozwoliło na zakup gier i zabawek przeznaczonych na nagrody w konkursach sportowych oraz zakup artykułów spożywczych z przeznaczeniem na organizację poczęstunku.

>>> Fotogaleria – Festyn Rodzinny w Nowym Dworze Wejherowie <<<

6

Sobota to poza rodzinnym festynem w Nowym Dworze Wejherowskim, koncerty plenerowe w ArtParku w Bolszewie, gdzie pomimo padającego deszczu, najwytrwalsi posłuchać mogli występu Skrzypka Michała Cieśluka, zespołu Magic Of The Queen czy Abba Cover. Spory tłum zebrał z kolei koncert gwiazdy wieczoru czyli Anity Lipnickiej, która przypomniała publiczności piosenki z początków swojej solowej kariery, jak i kawałki z najnowszej płyty.

>>> Koncerty Plenerowe w ArtParku <<<

1

Niedzielne obchody rozpoczęły się mocnym akcentem sportowym, o który zadbał rzecz jasna Bolszewski Klub Rowerowy Cyklista z Bolszewa. Z samego rana kilkadziesiąt rowerzystów wyruszyło z bolszewskiego ArtParku, by udać się na docelowe miejscem podróży, którym tym razem okazało się jezioro Stoborowe w Nadleśnictwie Kępino. Lekka, 17 kilometrowa trasa nie stanowiła problemu nawet dla największego rowerowego  laika, dlatego po udanym i niewyczerpującym rajdzie wszyscy powrócili na miejsce startu, gdzie oddali się dalszej zabawie w ArtParku.

>>> Fotogaleria – Rajd Rowerowy <<<

1

Wspomniana zabawa to Turniej Sołectw, który okazał się niebywałym sukcesem zarówno pod względem wysokiej frekwencji, jak i atrakcyjności. Zmagania zostały zorganizowane po raz pierwszy w ramach Dni Gminy Wejherowo i już od samego początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą niezwykle widowiskowych konkurencji: przeciąganiu liny, wipe-oucie (biegi na dmuchańcach na czas), Strzale Zeusa oraz w wyścigu na nartach trójosobowych. Rywalizacja okazała się wyjątkowo zacięta, a o końcowej klasyfikacji zadecydowały dosłownie niuanse. Ostatecznie wygrało Zbychowo (20 pkt), które nieznacznie wyprzedziło Warszkowo (18 pkt) i Orle (17 pkt). Natomiast Kąpino i Reszki zdobyły po 11 punktów. W tym przypadku (wg regulaminu) o ostatecznym miejscu musiała zadecydować dogrywka, w której uczestnicy musieli zmierzyć się w siłowaniu na rękę. Silniejsi okazali się Kąpinianie i to oni ostatecznie zajęli wyższą lokatę. Gospodarze tym razem byli niezwykle „gościnni” i zajęli ostatnie miejsce z 10 oczkami.

Tego dnia odbył się również Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Wejherowo. Pomimo ulewy do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny (Góry, Gościcino i Bolszewa). Zwyciężyła drużyna  z Bolszewa, w składzie: Grzegorz Sawicki i Karol Kolsut. Wcześniej miał miejsce również mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją złożoną z radnych gminy Wejherowo, a przedstawicielami rad sołeckich. Rywalizację silną zagrywką rozpoczął Wójt Henryk Skwarło, po czym oddał boisko we władanie gotowym do walki zawodnikom. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem sołtysów. Uczestnicy wszystkich zmagań za swój trud nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami.

W trakcie niedzielnego współzawodnictwa nie zapomniano także o ciepłym i słodkim posiłku. Zarówno każdy kibic dopingujący swoją miejscowość, jak i uczestnicy zawodów mogli posilić się pyszną grochówką, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolszewie częstowały wszystkich chlebem ze swojskim smalcem i ogórkiem oraz ciastem domowej roboty.

>>> Fotogaleria – Turniej Sołectw <<<

  1

V Turniej Masters Kaszëbë – „niegościnni gospodarze”

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w  tym roku organizatorzy zaprosili wszystkich sympatyków popularnej Baśki na piątą już odsłonę turnieju Masters Kaszëbë. Zmagania tradycyjnie odbyły się w hali widowiskowo – sportowej przy Samorządowym Gimnazjum.  W Mistrzostwach Kaszub w tym roku udział wzięło aż 142 zawodników. Na turniej przybyli gracze z całego województwa, jak również z odległych miejscowości, takich jak Grudziądz czy nawet Wieliczka. W turnieju gościnnie uczestniczył także Wójt Henryk Skwarło, który na początku rywalizacji powitał gości, życząc wszystkim graczom dużo szczęścia i powodzenia, po czym sam rozegrał towarzyską partię z zawodnikami. Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par, walcząc o puchary i nagrody rzeczowe. Łącznie rozegrano 5 rund. Zwycięzca w kategorii indywidualnej otrzymał telewizor, a został nim nasz reprezentant Stanisław Roda z zespołu Walety Bolszewo. Wicemistrzostwo zdobył Przemysław Samson (Jasna/Zacisze Mosty), a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Kawski (Klimek Grudziądz). Wśród pań zwyciężyła Joanna Czapiewska (Sól Wieliczka). W rywalizacji par wygrali Antoni Klein i Stanisław Roda (Walety Bolszewo). Drugie miejsce zdobył duet  Władysław Faliszek i Kazimierz Sychowski (Leźno Sporting). Na trzecim miejscu sklasyfikowano parę Samson Przemysław i Kitowski Andrzej (Jasna/Zacisze Mosty). Mistrzem Kaszub w rywalizacji zespołów został Sporting Leżno (kpt. Jacek Domarus, Władysław Faliszek, Zbigniew Piastowski, Kazimierz Sychowski), przed Tornadem Lębork (kpt. Tadeusz Dominiecki, Michał Gontar, Wacław Iwaniuk, Jerzy Urich) i gospodarzami Waletami Bolszewo (kpt. Śliwicki Stanisław, Formela Alojzy, Klein Antoni , Roda Stanisław). W sumie, zespół gospodarzy zdominował rywalizację, zajmując pierwsze  miejsce w kategorii indywidualnej i par oraz  trzecie drużynowo. Mistrzostwa Kaszub zostały rozegrane pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło, Przewodniczący Rady Gminy Huberta Tomy oraz Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Wojciech Kuziel. Organizacją turnieju zajęła się Federacja Kaszëbë Baszka – Lës.

7

>>>WYNIKI TURNIEJU<<<

>>> Fotogaleria – V Turniej Masters Kaszëbë <<<

>>>ZOBACZ FILMY – VI DNI GMINY WEJHEROWO<<<