Gmina wejherowo

Aktualności

Świat przyjechał do Bolszewa! Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży

25 (32)

Od 20  lipca w Gminie Wejherowo przebywa ponad 600 pielgrzymów z całego świata. Jest to nie tylko ogromny zaszczyt, ale także wielkie wyzwanie logistyczne, nad którym od dawna pracuje sztab organizacyjny i grupa wolontariuszy z całej Polski. Na naszym terenie wyjątkowa wizyta pielgrzymów koordynowana jest przez bolszewski Zakon Pijarów. 

 25 (14)

Od 20  lipca w Gminie Wejherowo przebywa ponad 600 pielgrzymów z całego świata. Jest to nie tylko ogromny zaszczyt, ale także wielkie wyzwanie logistyczne, nad którym od dawna pracuje sztab organizacyjny i grupa wolontariuszy z całej Polski. Na naszym terenie wyjątkowa wizyta pielgrzymów koordynowana jest przez bolszewski Zakon Pijarów. To właśnie w progach zakonu już rok temu rozpoczęto intensywne działa nad poszukiwaniem domów otwartych na gości z Argentyny, Chile, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Czech, Włoch i innych zakątków świata. Wszyscy oni wespół z opiekunami z Polski od czwartku weselą się Dobrą Nowiną właśnie w Gminie Wejherowo. I chociaż główne obchody Światowych Dni Młodzieży odbędą się za kilka dni w Krakowie, do niedzieli wspólnie przeżywać będziemy wielką tajemnicę wiary. Jak podkreślał Wójt Gminy Henryk Skwarło, który w czwartek uroczyście powitał pielgrzymów w ArtParku w Bolszewie – Pragniemy, by przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem, Bolszewo było domem dla wszystkich pielgrzymów. Warto nadmienić, że Wójt Gminy przyjęty został przez młodzież gorącymi oklaskami, gdyż każdą z grup powitał w ich ojczystym języku. Serdeczne życzenia umacniania wiary i pełnego dobrych doświadczeń pobytu gościom życzyła także Starosta Wejherowska Gabriela Lisius. Nie zabrakło też błogosławieństwa ojców pijarów i tego na co czekali wszyscy zebrani – prezentacji poszczególnych grup. Całość przeplatana była wspólnym wielbieniem Boga przez taniec i modlitwę. Piątek natomiast rozpoczął się uroczystą Mszą Święto w Sanktuarium Piaśnickim, natomiast zakończy się w ArtPArku w Bolszewie, do którego zapraszamy już o godzinie 19.30!

Zapraszamy także do wspólnego świętowania w pozostałe dni. Szczegóły na plakacie: 

Szczegółową relację ze wszystkich dni zamieścimy już niebawem, a tymczasem zapraszamy do śledzenia profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/calasanz2016/

Poniżej także nasza galeria zdjęć

>>>zobacz zdjęcia<<<