Gmina wejherowo

Aktualności

Stowarzyszenie „Zaciszne Zalesie” własnymi siłami wybudowało strefę rekreacyjno – sportową

Boisko do piłki nożnej, plac zabaw oraz strefa fitness. Wszystko to składa się na strefę rekreacyjno – sportową, jaka 22 listopada odebrana została na osiedlu „Zaciszne Zalesie” w Gowinie.

4

Boisko do piłki nożnej, plac zabaw oraz strefa fitness. Wszystko to składa się na strefę rekreacyjno – sportową, jaka 22 listopada odebrana została na osiedlu „Zaciszne Zalesie” w Gowinie. Wybudowana dzięki zaangażowaniu i wsparciu pracowników Urzędu Gminy Wejherowo, zwłaszcza Referatu Zamówień Publicznych, darczyńców – przedsiębiorcy Jerzemu Grothowi, a zwłaszcza mieszkańców – członków Stowarzyszenia „Zaciszne Zalesie”, którzy własnymi środkami wsparli to wyjątkowe przedsięwzięcie.

Inwestycja pochłonęła ok. 80 tys zł, z czego 85% kosztów zrefundowanych zostało ze środków Unii Europejskiej. Środki te zdobyte zostały poprzez Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką, której przedstawiciel, dyrektor biura – Daniel Lessnau, również pojawił się na otwarciu strefy. 

Honorowym gościem imprezy był Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, który pogratulował inicjatywy i jej realizacji. Ponadto w uroczystości udział wzięli zastępca wójta Maciej Milewski, sołtys Gowina Kazimierz Kendziora, przedstawiciel wykonawcy – firmy Wodmel i mieszkańcy Gowina wraz z dziećmi, które natychmiast wypróbowały zarówno boisko, jak i  plac zabaw.

zobacz galerię