Gmina wejherowo

Aktualności

Przedszkole „Stefek Burczymucha” już otwarte!

Kolejne miejsce do opieki nad dziećmi mają do dyspozycji mieszkańcy naszej Gminy. Od września w Bolszewie funkcjonuje duże i nowoczesne przedszkole Stefek Burczymucha.

 

 

 

 

 

Oficjalnego otwarcia doczekało się niepubliczne przedszkole w Bolszewie. W środę 10 października w jego progi zaproszeni zostali Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, doradca wójta Krzysztof Zabiegliński, radni oraz dyrektorzy placówek oświatowych naszej Gminie. Wszyscy złożyli na ręce właścicieli drobne prezenty oraz życzyli sobie owocnej i długotrwałej współpracy. Poświęcenia obiektu dokonał ks. kanonik Henryk Hildebrandt, proboszcz parafii w Orlu. Krótkim programem artystycznym przywitały gości wszystkie przedszkolaki.
Od początku września w placówce funkcjonują dwie grupy wiekowe, 2 i 3 latki oraz w drugiej 3 i 4 latki. Łącznie do przedszkola uczęszcza już ok.50 dzieci. Docelowo budynek przeznaczony jest do przebywania w nim 4 grup. Dzieci, poza realizacją ministerialnej podstawy programowej korzystać mogą również z zajęć z rytmiki, tańca, języka angielskiego oraz konsultacji logopedycznych.

zobacz zdjęcia