Gmina wejherowo

Aktualności

Sportowe emocje w Bolszewie

Wiele sportowych emocji udzieliło się w minioną niedzielę uczestniczkom Kaszubskiego Grand Prix Małego Trójmiasta i zorganizowanego tego samego dnia „Biegu w szpilkach”. Oba wydarzenia zgromadziły łącznie ok. 400 osób.

W ramach imprezy „Bolszewo na 5” można było wystartować w biegu lub marszu nordic walking na 5. kilometrowej trasie leśnej w Bolszewie. W biegu wzięło udział ok. 260 os., natomiast w marszu ok. 120 os. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Wojciech Kuziel Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu przy udziale Gminy Wejherowo i The North Event. Bieg z najlepszym wynikiem ukończył Maciej Kubiak, a trasę marszu najszybciej pokonał Maciej Kłos. Dekoracji zwycięzców dokonali Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło i randa Lucyna Pranschke. Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy firmom Porta i Odżyweczki.pl.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także impreza towarzysząca „Bieg w Szpilkach” zorganizowana przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Uczestnicy musieli pokonać dystans 100. m na szpilkach o minimalnej wysokości 5 cm. Najszybciej w szpilkach pobiegli mężczyźni, i tak I miejsce zajął Mateusz Rębowski a na II miejscu uplasował się Marcin Bujnicki. Trzecie miejsce należało do Marty Gruba.