Gmina wejherowo

Aktualności

Sołtys od 25 lat!

25. lecie objęcia urzędu sołtysa świętował Pan Karol Walkowiak z Gniewowa. Z tej okazji 22 kwietnia w tamtejszej świetlicy wiejskiej spotkał się on z członkami wszystkich rad sołeckich, z którymi przez ten okres miał przyjemność współpracować. Życzenia wyjątkowemu Jubilatowi złożyli również Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, zaprzyjaźnieni sołtysi oraz wdzięczni za jego pracę mieszkańcy.

 

Odkąd pamięta, pomaga ludziom w różnych sprawach. Swoją społeczną działalność rozpoczął jako młody chłopak w Związku Młodzieży Wiejskiej. Tam też w pewien sposób przygotował się do pracy na rzecz innych. W 1986 r. zmarł wówczas sprawujący swoją funkcję sołtys. W 1987 r. w wyniku wyborów, został on wytypowany przez mieszkańców na jego zastępcę i od tego czasu nieprzerwanie stoi na czele sołectwa Gniewowo.
Początki „sołtysowania” wspomina pozytywnie, chociaż problem stanowił wtedy brak jakichkolwiek środków finansowych, nie otrzymywał również żadnej diety. Przez kilka kadencji był również radnym gminy Wejherowo oraz pracował w Urzędzie Gminy Wejherowo na stanowisku Inspektora ds. Obrony Cywilnej. Lubi być sołtysem i przyzwyczaił się do tego, że mieszkańcy zgłaszają się do niego z każdym problemem. Mówi, że podstawa to cierpliwość i dobre słowo dla każdego. Po zakończeniu trwającej kadencji, jeśli mieszkańcy wyrażą taką wolę, nie wyklucza objęcia tego stanowiska ponownie.

Panu sołtysowi serdecznie gratulujemy imponującego stażu oraz życzymy zdrowia i wytrwałości w dalszej pracy!