Gmina wejherowo

Aktualności

Seniorzy w Kniewie spotkali się już 15. raz!

15. lecie swoich przedświątecznych spotkań świętowali seniorzy z Kniewa i Zamostnego. Było miło jak zawsze, odświętnie i uroczyście jak nigdy wcześniej.

 

 

 

 

W świetlicy w Kniewie spotkali się zarówno Ci, którzy pamiętali pierwsze z tych opłatkowych spotkań i  seniorzy, którzy zagościli na nich po raz pierwszy. Jedni i drudzy tak samo szczęśliwi i wzruszeni oraz obdarowani słodkim upominkiem i kwiatkiem, który na długi czas przypominać będzie o tym wyjątkowym dniu. Z okazji przypadającej w tym roku rocznicy, nie mogło obyć się bez dodatkowych niespodzianek. Na początku czas umilił wszystkim występ chóru ze Szkoły Podstawowej w Górze, który sprowokował gości do radosnego, spontanicznego śpiewu największych kaszubskich przebojów. Następnie z rąk wójta Henryka Skwarło wiązanki kwiatów odebrali najstarsi seniorzy sołectwa – Pani Katarzyna Mielke oraz Pan Brunon Sawicki. Do wszystkich skierowane zostały również życzenia okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W związku z wizytą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych,  medalem „Order serca – matkom wsi” wyróżniono 5, szczególnie zasłużonych i oddanych pracy i wychowaniu młodego pokolenia kobiet. Otrzymały go Panie Agnieszka Sawicka, Jadwiga Bank, Stanisława Damps, Eryka Pobłocka, Helena Szajer i Teresa Hołowiecka. Spotkanie uczczone zostało lampką szampana oraz ogromnym tortem.

 

Zobacz więcej zdjęć!