Gmina wejherowo

Aktualności

Seniorzy świętowali na całego!

Znakomita większość seniorów gminy Wejherowo 2 grudnia miała okazję do świętowania i spotkań w gronie znajomych i sąsiadów. Dzięki zaangażowaniu sołtysów i rad sołeckich z Bolszewa, Kniewa, Gniewowa, Reszek i Bieszkowic, najstarsi mieszkańcy tych właśnie sołectw mogli zarówno uczestniczyć w sprawowanych w ich intencjach mszach świętych, jak i wziąć udział w uroczystych, specjalnie dla nich przygotowanych kolacjach.

Największa, bo dla największej liczby osób, przygotowana została w filii Biblioteki w Bolszewie, gdzie seniorów odwiedził Wójt Henryk Skwarło. Wiązanki kwiatów oraz kalendarze wręczył tradycyjnie najstarszym uczestnikom spotkania, którymi okazali się Pani Agnieszka Miastkowska i Zygmunt Patelczyk. Wszyscy z kolei otrzymali upominki przygotowane przez sołtysa Edmunda Biangę. Wieczór umilały gościom nastrojowe dźwięki akordeonu zaprzyjaźnionego Pana Krzysztofa z Leśniewa. W spotkaniu udział wzięli również radni Lucyna Pranschke, Beata Nowicka, Janusz Daniszewski i Wojciech Kuziel.
Nie mniej przyjemnie było podczas spotkania seniorów z Kniewa, które wzorem ubiegłego roku, odbyło się w Salezjańskim Centrum Wychowania Młodzieży Wspólnoty Zwiastowania. Mszę dziękczynną w intencji seniorów odprawił ks. Marek Barański oraz o. Wiktor Zaniewski z parafii pw. WNMP z Bolszewa. Już podczas uroczystej kolacji, życzenia w imieniu Wójta złożył przybyłym sekretarz Ryszard Stachurski, który wiązanki kwiatów złożył na ręce małżeństwa Agnieszki i Brunona Sawickich, obchodzących w tym roku 67. rocznicę ślubu. Dodatkowe upominki wręczyli jubilatom oraz pozostałym seniorom sołtys Krystyna Klawikowska i radny Józef Pranga. Wieczór umilił zebranym występ scholii z parafii w Bolszewie „Dzieci Kalasancjusza” oraz kaszubskie opowieści ks. Romana Skwiercza.

Kolejne miłe spotkanie zorganizowane było dla seniorów z Bieszkowic, których wraz z radnym Stanisławem Bieszkiem odwiedził Wójt Henryk Skwarło. Wszystkim zebranym złożył najserdeczniejsze życzenia, kwiaty wręczył natomiast Pani Irenie Zaleszczyk i Wiktorowi Stobie.

Zastępca Wójta Maciej Milewski odwiedził z kolei najstarszych mieszkańców Gniewowa, którzy swoje święto również zainaugurowali wspólną modlitwą podczas mszy świętej. Tuż po niej Zastępca Maciej Milewski wręczył najstarszym uczestnikom spotkania – Marii Melcer i Romanowi Dopke wiązanki kwiatów. Wszyscy z kolei od członków rady sołeckiej otrzymali ozdoby świąteczne przygotowane przez uczestników klubu gier.

Najstarsi mieszkańcy Reszek również nie odmówili sobie tego dnia wspólnego spotkania, na które tradycyjnie zaprosił wszystkich sołtys Jan Kandziora z radą sołecką. Przybył na nie także Zastępca Maciej Milewski, który w imieniu Wójta Henryka Skwarło złożył wszystkim życzenia oraz wręczył bukiety kwiatów Państwu Teresie i Stefanowi Gruba.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ:

Dzień seniora w Bolszewie

Dzień seniora w Kniewie

Dzień seniora w Bieszkowicach

Dzień seniora w Gniewowie

Dzień seniora w Reszkach