Gmina wejherowo

Aktualności

Salezjańskie Centrum w Kniewie

Ogromny budynek powstający na miejscu dawnej szkoły podstawowej w Kniewie budził emocje mieszkańców naszej gminy od ponad 10 lat. Po oficjalnym otwarciu, jakie odbyło się 21 czerwca, to jak wygląda i komu będzie służył nie stanowi już tajemnicy.

 

 

 

Niemal godzinę trwało wręczenie podziękowań wszystkim dobroczyńcom, którzy choćby symboliczną kwotą wsparli powstanie Salezjańskiego Centrum Młodzieży w Kniewie. Wśród nich znalazła się księżna Danuta Sapieha, sponsorzy z Niemiec, Angli, a także spore lokalnych mieszkańców. Wyrazy wdzięczności przekazano również Wójtowi Gminy Wejherowo Henrykowi Skwarło, Staroście Powiatu Wejherowskiego Józefowi Reszke, burmistrz Rumi Elżbiecie Rogali – Kończak, Czesławowi Drewa, Lechowi Baranowskiemu, Jerzemu Groth, sołtys Kniewa Krystynie Klawikowskiej, Państwu Czylkowskim z Zamostnego, Sławomirowi i Damianowi Pobłockim i wielu innym. Wójt Gminy Wejherowo dodatkowo podarował ks. Markowi Barańskiemu, pomysłodawcy powstania Centrum, sprzęt sportowy.
Ośrodek salezjański to pierwsza tego typu placówka na terenie gminy Wejherowo. Zbudowana została z myślą o chłopcach w wieku gimnazjalnym, wymagających szczególnej opieki pedagogicznej i wychowawczej, odbywającej się poza miejscem zamieszkania. Dodatkowo będą mogli oni kształcić się w kierunkach zawodowych. Równocześnie może uczyć się w nim 60 osób. Pierwsze zajęcia ruszą już we wrześniu.

zobacz zdjęcia z otwarcia