Gmina wejherowo

Aktualności

Rusza Konkurs „Aktywne Sołectwo” – edycja 2018

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie „Bursztynowy Pasaż” już po raz trzeci będzie realizowało projekt „Aktywne Sołectwo”. W tym roku laureaci konkursu otrzymają nagrody w postaci bonów o wartości 1 500 zł netto, które będzie można wykorzystać do wyboru w jednym z trzech punktów handlowych: Biedronka, Leroy Merlin lub Media Expert.

Przedmiotem Konkursu „Aktywne Sołectwo” jest realizacja projektów na terenie gmin Gniewino i Wejherowo w terminie 27.07 – 31.10.2018r. skierowanych do mieszkańców poszczególnych sołectw. Projekty te mogą przybrać różną formę, zarówno zakupu produktów służących rozwojowi i integracji lokalnego społeczeństwa, jak i organizacji wydarzeń o charakterze integracyjno – aktywizacyjnych (np. imprezy plenerowej zorganizowanej na boisku lub w parku sołeckim, zabawy integracyjnej w jednym z obiektów użyteczności publicznej dostępnej dla mieszkańców sołectwa, zabawy tanecznej, warsztatów, ogniska, gry terenowej, wystawy, rajdu, biegu, itp.).

Idea konkursu sprowadza się do aktywizacji oraz wspólnego działania społeczności lokalnych. Ważne jest zatem, aby mieszkańcy sołectw wykazali się kreatywnością przy wyborze formy realizacji projektu oraz brali czynny udział nie tylko w tworzeniu projektu, ale również na etapie jego przygotowania i rozliczenia. W Każdym społeczeństwie istnieje taki odsetek mieszkańców, którzy z różnych przyczyn, nie uczestniczą w lokalnych spotkaniach i nie nawiązują kontaktów z „sąsiadami”. Konkurs „Aktywne Sołectwo” ma na celu zachęcenie tych osób do wyjścia z domu, lepszego poznania środowiska, w którym na co dzień przebywają, odnowienia przerwanych znajomości oraz wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze.

Wypełnioną oraz podpisaną przez sołtysów dokumentację konkursową w postaci formularza zgłoszeniowego należy przesłać lub dostarczyć w terminie 1 – 15 lipca 2018 r. na jeden z poniższych adresów:

e-mail: biuro@bursztynowypasaz.pl

listownie bądź osobiście na adres:

Stowarzyszanie „Bursztynowy Pasaż”

ul. Szkolna 3

84-250 Gniewino

(budynek Hali Widowiskowo – Sportowej, wejście od strony szkoły).

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Konkursu „Aktywne Sołectwo”plik do pobrania

Formularz zgłoszeniowy do konkursuplik do pobrania

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pomocą służą pracownicy biura Stowarzyszenia „Bursztynowy Pasaż”, z którymi można się kontaktować telefonicznie pod nr tel. 58 738 90 15, mailowo pisząc na adres biuro@bursztynowypasaz.pl lub osobiście w biurze LGD zlokalizowanym przy ul. Szkolnej 3 w Gniewinie (budynek Hali Widowiskowo – Sportowej, wejście od strony szkoły).

Zachęcamy do udziału w konkursie.