Gmina wejherowo

Aktualności

Rozdano nagrody za najpiękniejsze zdjęcia

Za nami VIII edycja Powiatowo – Gminnego Konkursu Fotograficznego, organizowanego w ramach Dni Powiatu Wejherowskiego. W tym roku tematami przewodnimi były „Moja ukochana mama” i „Wokół Euro 2012”.

 

 

Leszek Spigarski – fotografik, Tomasz Fopke – Naczelnik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Krzysztof Zabiegliński – Doradca – Pełnomocnik Wójta ds. Organizacji i Rozwoju Gminy oraz Maciej Tamkun – fotografik, artysta malarz to grupa, która w organizacji tegorocznego konkursu zdecydowanie miała najcięższe zadanie. Spośród 72 nadesłanych prac, wybrać musieli te, które odzwierciedlały nie tylko umiejętności autora, ale także wyróżniały się ciekawym pomysłem. Po długich naradach i ożywionej dyskusji, ostatecznie wybrano fotografie, które najbardziej zasługiwały na wyróżnienie.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjum uczestnicy dostarczyć musieli zdjęcia związane z tematem „Moja ukochana mama”. Najpiękniejsze prace przesłała 15-letnia Klaudia Zienke z Bożegopola Małego. Drugie miejsce ex-aequo zajęła 12-letnia Milena Milewczyk z Kąpina i 15-letnia Monika Chrabkowska z Bożegopola Małego. Laureatem III miejsca został Krzysztof Jerzy Szkurłatowski (13 lat) z Wejherowa.
Druga kategoria przeznaczona była da uczniów szkół średnich oraz osób dorosłych. Wszyscy zmierzyć musieli się z tematem „Wokół Euro 2012”. Komisja konkursowa uznała, że najlepiej poradził sobie z nim Krzysztof Piotr Szkurłatowski z Wejherowa. Drugie miejsce zajęły Justyna Orzeszek z Luzina i Joanna Zarębska z Gowina, a III Bartosz Sychowski z Wejherowa.
Wręczenie nagród, z udziałem wicestarosty Powiatu Wejherowskiego, Gabrieli Lisius, odbyło się 29 września w hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie. Uświetniły je występy młodzieży z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie oraz kilku grup tanecznych ze szkoły „Świat Tańca” z Wejherowa. Wystawę wyróżnionych zdjęć oglądać można do 12 października w siedzibie Biblioteki Publicznej w Bolszewie, ul. Leśna 35a.


Zobacz zdjęcia