Gmina wejherowo

Aktualności

Razem dotarli do celu!

Konferencja podsumowująca projekt systemowy „Droga do Celu” odbyła się 19 grudnia w auli Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie. 15 uczestniczących w programie osób zakończyło półroczny kurs podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

 

 

Do projektu zgłosiło się 40 osób. Spośród nich wybrano 15, którzy od lipca do grudnia uczestniczyli w programie, mającym pomóc im w szybkim znalezieniu zatrudnienia. Był on realizowany przez zespół działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. I tak rozpoczynając od spotkań z psychologami, doradcami zawodowymi poprzez kursy komputerowe, różnorodne warsztaty na konkretnych kursach zawodowych kończąc, uczestnicy projektu sukcesywnie podnosili swoje kwalifikacje. Każdy z nich, po profesjonalnym określeniu umiejętności i predyspozycji, skierowany został na odpowiedni kurs, mający przystosować go do danego stanowiska. Były to m.in. kurs opiekuna osób starszych i dzieci, gastronomiczny, kelnera, sprzedawcy, rachunkowości czy operatora koparki. Wszystkie kursy zakończone zostały z wynikiem pozytywnym.

Równolegle prowadzone były warsztaty dla 17 dzieci beneficjentów projektu, pn. „Mogę więcej”. Obejmowały one 6 spotkań, podczas których przeprowadzono warsztaty dziennikarskie, fotograficzne i teatralne. Dodatkowo zorganizowano lekcje języka angielskiego, w których regularnie uczestniczyło pięcioro dzieci.

Na konferencji kończącej projekt milusińscy zaprezentowali świąteczne przedstawienie teatralne i zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Koordynatorzy projektu wręczyli również wszystkim jego uczestnikom pamiątkowe gadżety. W konferencji udział wzięli m.in. Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, doradca wójta Krzysztof Zabiegliński, radni Urszula Block oraz Janusz Daniszewski, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Zarębińska – Szczodra. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zobacz więcej zdjęć!