Gmina wejherowo

Aktualności

Ratownicy szkolili się nad jeziorem Zawiat

Ratownicy wodni z terenu całego powiatu wejherowskiego przyjechali do Bieszkowic zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności oraz zdobyć kolejne sprawności. Wszystko po to, aby wypoczywający nad naszymi jeziorami mieszkańcy i turyści czuli się bezpiecznie i komfortowo.

 

 

 

 

Wzorem ubiegłego roku, to jezioro Zawiat w Bieszkowicach stało się najlepszą bazą do przeprowadzenia warsztatów z zakresu ratownictwa wodnego. Tradycyjnie również organizacją przedsięwzięcia zajął się Janusz Groth, prezes wejherowskiego WOPR. Dzięki jego zaangażowaniu i trosce o skuteczną pracę ratowników, pomimo nieco kapryśnej pogody, 21 lipca na brzegu akwenu pojawiło się aż 30 ochotników, którzy wzięli udział w kilkugodzinnych warsztatach. Ich przedmiotem było m.in. zapoznanie się ze sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym, ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy czy trenowanie różnych stylów pływackich. Ciekawym elementem zajęć były także ćwiczenia z wykorzystaniem skutera wodnego, z którego młodzi ratownicy wyskakiwali do poszkodowanego, po czym wciągali go na platformę ratowniczą i transportowali do brzegu. Kilkoro uczestników sprawdziło również swoje siły w nurkowaniu na bezpiecznej odległości. Swoją wiedzą i doświadczeniem na warsztatach dzielili się wykwalifikowani instruktorzy, m.in. Maciej Hańczarek, Tomasz Groth i Ryszard Meller.
W związku ze sprzyjającą, prawdziwie wakacyjną aurą, zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wejherowo i okolic do wypoczynku nad jeziorem Zawiat w Bieszkowicach. Nad bezpieczeństwem kąpiących przez cały tydzień w godzinach od 10.00 do 18.00 czuwają ratownicy WOPR.

zobacz zdjęcia