Gmina wejherowo

Aktualności

Radosław Czarnecki wicemistrzem Polski juniorów młodszych

Ubiegłoroczny absolwent Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie, Radosław Czarnecki, zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się 26 – 27 lipca w Łodzi. Gdy Radek uczęszczał do gimnazjum, został sportowcem roku w naszej gminie. Miał wiele sukcesów w dyscyplinach indywidualnych, głównie w biegach długich oraz zawodach drużynowych. Od roku trenuje wielobój lekkoatletyczny na AWFiS w Gdańsku. Do mistrzostw kwalifikowało się 24 zawodników z najlepszymi wynikami z całej Polski, w tym Radek z piątym wynikiem (5009pkt.). Pierwszą konkurencją był bieg na 100m, tu Radek z wynikiem 11,86s był dziewiąty. Kolejna konkurencja to skok w dal, którą Radek wygrał z wynikiem 6,44m i awansował na piąte miejsce. Następnie wieloboiści udali się na pchniecie kulą, jego wynik to 11,86m. Ostatnią konkurencją pierwszego dnia był bieg na 400m, rezultat 51,76s dał zwycięstwo w konkurencji i awans na czwarte miejsce. Kolejny dzień zmagań to bieg na 110m przez płotki, tę konkurencję wygrał kolega Radka i tegoroczny absolwent naszego gimnazjum, Krzysztof Młyński – 14,69s, który awansował na szóstą pozycję, a Radek z wynikiem 15,76 był dziesiąty i spadł na siódme miejsce w klasyfikacji. Jednak popis w skoku wzwyż i pobicie własnego rekordu życiowego – 181 cm oraz rzut oszczepem na odległość 49,87m dał awans na trzecie miejsce. Decydujący miał być bieg na 1000m, ponieważ trzech pierwszych zawodników dzieliła niewielka liczba punktów. Radek wygrał bieg z wynikiem 2.47,53s, który dał mu drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, czyli 5471pkt i pierwszą klasę sportową. Krzysztof Młyński uzyskał wynik 5121 pkt i uplasował się na siódmej pozycji. Jest to jego rekord życiowy i także duży sukces tym bardziej, że w przyszłym roku będzie startował w tej samej kategorii wiekowej. Trenerem Radka jest p. Ryszard Kański, a Krzysztofa p. Krystyna Gelo. Obydwu zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.