Gmina wejherowo

Aktualności

„Romanca” na wielki powrót Piątków z kulturą!

Po wakacyjnej przerwie wznowiony został cykl artystycznych spotkań, pn. „Piątek z kulturą”. 28 września jesienną edycję wydarzeń kulturalnych rozpoczęło przedstawienie komediowe „Romanca”, autorstwa Jacka Chmielnika.

 

 

 

 

 

 

Kabarety, koncerty, przedstawienia teatralne. Przed wakacjami, w hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie było niemal wszystko, co zaprezentować można mniej lub bardziej wymagającemu widzowi. Nowy, „artystyczny” sezon zapowiada się równie interesująco. Organizatorzy zapewniają bowiem, że nie zawiodą zarówno tych, którzy w długie, jesienne wieczory czekają na sporą dawkę dobrego humoru, jak i amatorów muzyki, prezentowanej przez gwiazdy polskiej estrady.
Wrzesień to jednak teatr i doskonała sztuka w reżyserii Dariusza Majchrzaka „Romanca”, którą w miniony piątek obejrzeć mogli mieszkańcy naszej Gminy. Zaskakujące zwroty akcji, wprawiły większą część publiczności w zdumienie, a nawet w zakłopotanie. Atmosfera na hali była wyjątkowo gorąca szczególnie wtedy, kiedy nie do końca było jasne kto jest widzem, a kto aktorem. Gdy sytuacja się wyjaśniła, raz po raz słychać było na sali salwy śmiechu. „Romanca” od 1988 r. wystawiana była 18 razy w Polsce i 3 razy za granicą, stając się tym samym jedną z najlepiej odbieranych polskich sztuk współczesnych. Jest to historia miłosnego trójkąta, który pochłonął młodego szlachcica Lorenzo, piękną Biankę i Euzebia. W przedstawieniu udział wzięli aktorzy Sceny Studenckiej, działającej przy Centrum Kultury w Gdyni.