Gmina wejherowo

Aktualności

Przyjechali odpocząć nad morzem

 Wspólnym ogniskiem i śpiewem na ustach grupa 40 uczniów z gminy Ochotnica Dolna zakończyła dwutygodniowe kolonie w naszej Gminie. Przyjazd dzieci możliwy był dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminami Wejherowo i Ochotnica Dolna.

 W ramach porozumienia władze tych samorządów rozpoczęły współpracę kulturalną, czego dowodem jest przyjazd i koncert orkiestry dętej z Ochotnicy, która uświetniła tegoroczne Dni Gminy Wejherowo, a także letnia wymiana młodzieży. Już w tym roku skorzystało z niej 80 osób z obu Gmin.
Gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych z Zawoi spędzili na Kaszubach dwa tygodnie. Nocowali w szkole podstawowej w Orlu, skąd wyjeżdżali zwiedzać m.in. Kalwarię Wejherowską, kompleks „Kaszubskie Oko” w Gniewinie, najważniejsze zabytki Trójmiasta czy też Hel. Oczywiście największą atrakcją były wypady nad morze. Koloniści plażowali w Ostrowie, Karwi czy na Dębkach. Jak zgodnie stwierdzili, najchętniej zostaliby u nas jeszcze kilka dni!
Pobyt kolonistów zwieńczyło ognisko zorganizowane dzięki pomocy strażaków z OSP Orle na nowej przystani kajakowej. Uczestniczył w nim Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło z synem, który na pożegnanie wręczył wszystkim upominki. Do pożegnań dołączył się radny Jan Konkol oraz proboszcz parafii w Orlu ks. Henryk Hildebrandt. W ramach podziękowań za możliwość pobytu w naszej Gminie, koloniści wręczyli gościom własnoręcznie wykonane ozdoby oraz zaprezentowali krótki recital piosenki kolonijnej.

zobacz zdjęcia