Gmina wejherowo

Aktualności

Przygotuj się na łyżwiarskie szaleństwo!

Pierwsze w Gminie Wejherowo lodowisko od połowy grudnia znajduje się na kompleksie sportowym przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Gościcinie. Inwestycję zrealizowano w ramach rządowego projektu „Biały Orlik”.

 

 

 

 

Budowa lodowiska została zakończona 22 grudnia, jednak miłośnicy łyżwiarskiego szaleństwa z korzystaniem ze ślizgawki niestety jeszcze muszą trochę poczekać. Zbyt wysokie jak na tę porę roku temperatury uniemożliwiają doprowadzenie do odpowiedniego zamarznięcia wody, w związku z czym wejście na taflę, pomimo pracujących nieustannie generatorów mrożących jest niemożliwe. Sytuacja zostanie unormowania jeżeli temperatura powietrza osiągnie kilka stopni poniżej zera.

Jednak już dziś zapraszamy wszystkich do korzystania z lodowiska, które czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 21.00, a w weekendy, święta i ferie zimowe w godzinach od 9.00 do 14.00 i od 16.00 do 21.00. Wejścia będą o pełnych godzinach. Opłata za 50 min. korzystania z lodowiska wynosi 5 zł dla dorosłych i 2 zł dla dzieci. Na miejscu możliwe jest również wypożyczenie łyżew.

Uwaga!

Wójt Gminy Henryk Skwarło zaprasza mieszkańców Gminy do bezpłatnego skorzystania z lodowiska w dniu 1 stycznia 2012 roku w godzinach od 9.00 do 21.00. W tym czasie będzie można skorzystać również z możliwości bezpłatnego wypożyczenia łyżew. Zachęcamy do udziału w lodowych, noworocznych szaleństwach!