Gmina wejherowo

Aktualności

Przekazywali pomysły na Święta!

Prawdziwym magnesem okazał się temat minionego spotkania z cyklu „Kobiece Inspiracje”. W wieczorze przepełnionym świątecznym nastrojem wzięło udział ponad 140 Pań!

Rożne tematy i różne pomysły przekazywali prelegenci ostatniego spotkania z cyklu „Kobiece Inspiracje” w Dworku Drzewiarza w Gościcinie. Wszystko dotyczyło coraz bardziej aktualnego tematu Świąt Bożego Narodzenia. I tak goście mieli okazję dowiedzieć się jak prawidłowo dobrać świąteczne drzewko oraz jak własnoręcznie wykonać do niego ozdoby. Metodę szydełkową zaprezentowała Teresa Szczodrowska, dekoracje ze słomy Elżbieta Malewska, a zastosowanie do tego decoupag-u Henryka Hinc. Równie ważnym co drzewko okazał się świąteczny stół, którego dekorowaniem zajęła się Henryka Hinc i firma Prymex. Oprócz tego zaprezentowano metody szybkiego i skutecznego sprzątania, a także degustowano przygotowane przez stale bywalczynie comiesięcznych spotkań potrawy wigilijne. Wszystko to okraszone zostało propozycjami książkowymi na prezent. Książki polecała z kolei dyrektor Biblioteki Publicznej w Bolszewie Janina Borchmann. Na koniec, dla wszystkich przybyłych gości zaśpiewał chór żeński Gaudeamus przy akompaniamencie Artura Sychowskiego. Wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały upominki.

Organizatorzy przekazują szczególne podziękowania dla:

– Pani Teresy Szczodrowskiej, która przygotowała dekoracje koronkowe  oraz ustroiła choinkę,
 – Pani Elżbiety Malewskiej, która przygotowała ozdoby ze słomy oraz ustroiła choinkę,
– Pani Henryki Hinc, która przygotowała dekoracje wykonane z decoupage, ustroiła choinkę oraz udekorowała świąteczny stół,
– Pana Mateusza Pryczkowskiego z Prymexu, który opowiadał o porządkach świątecznych i dekoracjach stołu,
– Pani Janiny Borchmann z pracownikiem z Gminnej Biblioteki, którzy pokazywali jaki ciekawy prezent można sprawić bliskiej nam osobie w postaci książki,
– Pani Agaty Jasińskiej, pod której dyrygenturą na koniec czas uprzyjemnił nam występ żeńskiego chóru Gaudeamus,
– Firmie Flora za udostępnienie nam drzewek,
oraz
podziękowania dla Pań, które przygotowały potrawy do degustacji :

Jako pierwsza z inicjatywą własną zgłosiła się EWA WIOSKA (sałatka śledziowa) i jej córka ANNA DARGA (ciasto francuskie ze szpinakiem).
Obojętne też nie pozostały stałe bywalczynie DANUTA FRANCZYK (sałatka z zupek chińskich i czerwonej fasoli) i ANNA MAŁECKA (ciasto czeskie z powidłami oraz ciasto z bakaliami).
Podziękowania kierujemy również do najmłodszego uczestnika TADEUSZA KRÓLA, którego pierniczki zrobiły prawdziwą furrorę.

  zobacz zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia materiału Telewizji TTM