Gmina wejherowo

Aktualności

Przebierańcy zajęli gniewowską świetlicę!

5

24 stycznia w Gniewowie zorganizowano bal przebierańców dla dzieci i rodziców. Od początku pewne było, że będzie to wyjątkowy wieczór! Na wydarzenie przybyło bowiem aż 75. dzieci wraz z opiekunami. Licznie zgromadzonych przebierańców powitała sołtys Justyna Klein – Melcer, która przy okazji przekazała także noworoczne życzenia od Wójta Henryka Skwarło. 

1

24 stycznia w Gniewowie zorganizowano bal przebierańców dla dzieci i rodziców. Od początku pewne było, że będzie to wyjątkowy wieczór! Na wydarzenie przybyło bowiem aż 75. dzieci wraz z opiekunami. Licznie zgromadzonych przebierańców powitała sołtys Justyna Klein – Melcer, która przy okazji przekazała także noworoczne życzenia od Wójta Henryka Skwarło. Tym co wyróżnia gniewowski bal jest z pewnością konkurs wypieków organizowany w sołectwie od lat. Dzięki temu w wydarzenie angażują się nie tylko milusińscy z przejęciem przygotowujący stroje, ale także ich mamy. Podczas zabawy niezależna komisja wybrała 3 najsmaczniejsze wypieki. I miejsce i nagrodę Wójta otrzymała pani Beata Bednarczyk, II miejsce i nagrodę Radnego Alojzego Formelli otrzymała pani Danuta Gaweł, natomiast III miejsce i nagrodę ufundowaną przez Sołtysa i Radę Sołecką pani Janina Lange. Za sprawą licznych konkursów (m.in. na króla i królową balu) dzieci także mogły zdobyć nagrody rzeczowe. Co ważniejsze, dzięki wizycie św. Mikołaja żadne z dzieci nie wyszło z balu z pustymi rękami! Ufundowane przez radę sołecką upominki i poczęstunek sprawiły malcom niemałą radość, dlatego szczególnie przykro im że czas karnawałowych szaleństw w tym roku trwa tak krótko!

 

Sołtys Justyna Klein – Melcer składa gorące podziękowanie GOPS Wejherowo, Państwu Czesławie i Mirosławowi Grzenia, a także mieszkańcowi Gniewowa, który chciał pozostać anonimowy za ufundowanie nagród. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w organizację sołtys kieruje do Rady Sołeckiej, p. Andrzeja Cepińskiego, Jana Górskiego i Zarządu GS Samopomoc Chłopska. 

zobacz galerię