Gmina wejherowo

Aktualności

Projekt „Poznajmy się” zbliża i wzbogaca

W  Szkole Podstawowej w Bolszewie ruszył kolejny program edukacyjny. „Poznajmy się”, bo tak właśnie brzmi jego nazwa, to cykl spotkań z wyjątkowymi osobami, którego celem jest przybliżenie dzieciom wiedzy m.in. o naszej gminie, służbach mundurowych czy choćby działających na naszym terenie stowarzyszeniach.

11 października w ramach realizacji projektu świetlicę szkolną odwiedziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bolszewie. W trakcie spotkania dzieci mogły m.in. dowiedzieć się o sposobie funkcjonowania stowarzyszenia, warunkach jakie należy spełnić by móc dołączyć do KGW oraz najważniejszych przedsięwzięciach w jakich biorą udział  Panie. Ponadto uczniowie mieli możliwość obejrzenia tradycyjnych kaszubskich strojów i wspólnego zaśpiewania regionalnych piosenek. Oczywiście nasze panie – jak na gospodynie przystało – przygotowały przepyszne domowe wypieki, którymi uraczyły uczestników spotkania.

Z kolei ostatniego dnia października wizytę dzieciom złożył funkcjonariusz policji – st. sierż. Andrzej Polakowski. Dzielnicowy przybliżył uczniom m.in. specyfikę zawodu policjanta oraz podstawowe obowiązki i zadania policji. Najmłodsi mieli także możliwość wcielenia w rolę policjanta ubierając się w służbowy strój, a następnie odgrywając krótką scenkę interwencyjną z podziałem na role.

Natomiast 2 dni przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości odbyło się spotkanie z Przewodniczącym Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Januszem Daniszewskim. Radny gminy Wejherowo opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, a także wyjaśnił czym jest gmina, kto nią zarządza i jakie są jej jednostki pomocnicze. Członek rady wręczył również wszystkim uczestnikom spotkania drobne upominki: flagi – z okazji zbliżającego się święta i odblaski z herbem gminy Wejherowo – w trosce o ich bezpieczeństwo podczas jesiennych i zimowych spacerów. Dzieci zrewanżowały się odśpiewując piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz drobnym upominkiem. Organizatorkami spotkań były nauczycielki Sabina Kwidzińska, Dagmara Pach, Magdalena Ziemann.