Gmina wejherowo

Aktualności

Prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Kąpinie – uwaga utrudnienia!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynają się kolejne inwestycje związane z budową infrastruktury kanalizacyjnej w Kąpinie, obejmujące około 4,5 km sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach: Stefana Batorego, Kazimierza Wielkiego, Piastowska, Jagiellońska, Wiejska (rejon plebani), Władysława Łokietka, Bolesława Chrobrego.

Termin wykonania: początek października 2018r. Wykonawca: Drewa Hydroinstal Sp. z o.o.

Koszt realizacji prac to ponad 2,6 mln zł. Gmina Wejherowo pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych.

Z uwagi na duży zakres prac i intensywny harmonogram robót w najbliższych czterech miesiącach można się spodziewać utrudnień komunikacyjnych w obszarze prowadzenia prac.  Prosimy w związku z tym o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i  ostrożność przy poruszaniu się w rejonie prac. W niektórych miejscach mogą następować przejściowe trudności w dojechaniu do posesji.  Wszelkich informacji w tym zakresie udzielą pracownicy firmy wykonawczej.

Z uwagi na duży zakres prac i głębokie wykopy mogą też zdarzać się przypadkowe uszkodzenia sieci wodociągowych, kablowych i innych. Uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco, jednak w rejonach prowadzenia prac  mogą następować  nieprzewidziane przerwy w dostawie mediów.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Powstająca infrastruktura, polepszająca warunki życia mieszkańcom z pewnością zrekompensuje przejściowe niedogodności.

Obecnie trwa  też procedura kolejna przetargowa dla budowy kanalizacji w dalszej części Kąpina. Jej wykonanie przewidywane jest do połowy przyszłego roku.