Gmina wejherowo

Aktualności

Płonął dach w Kniewie

W sobotę, 28 stycznia doszło do pożaru jednego z domów jednorodzinnych w Kniewie. Około godziny 17.30 ogień pojawił się w kominie i w ciągu kilkunastu minut rozprzestrzenił na dalszą część dachu. Dzięki szybkiej interwencji jednostek straży pożarnej z Bolszewa, Kniewa oraz PSP z Wejherowa, przed spaleniem udało się zabezpieczyć część mieszkalną budynku.

 

 

Z powodu konieczności dokładnego dogaszania pożaru oraz zabezpieczenia poszycia dachu, nikt z sześcioosobowej rodziny z Kniewa nie spędził sobotniej nocy we własnym domu. Dwie osoby przewiezione zostały do specjalnie przygotowanych pomieszczeń w Samorządowej Szkole Podstawowej w Orlu, natomiast cztery osoby znalazły schronienie u rodziny. Jednak już następnego dnia wszyscy wrócili na miejsce, by oszacować straty i opróżnić pomieszczenia ze zniszczonego wyposażenia. W tym samym czasie na miejscu pracowali już strażacy z OSP Gościcino, którzy zabezpieczali dach folią. Pomocy poszkodowanym udzielili także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, dostarczając żywność, ubrania, kołdry, część mebli oraz przyznając pomoc finansową.

W związku z tym, że budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania, Gmina Wejherowo  zaoferowała pogorzelcom tymczasowe mieszkanie w Gościcinie. Będą użytkowali je bezpłatnie (opłacając jedynie media), do czasu wyremontowania budynku przez jego zarządcę, Agencję Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa. Zgodnie z przewidywaniami, poszkodowani będą mogli wrócić do domu już w lipcu.