Gmina wejherowo

Aktualności

Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego

Dnia 13 marca w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, którego organizatorem był Karate Klub Wejherowo i Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku.

W turnieju wzięły udział zarówno dzieci, juniorzy, jak i seniorzy. W zawodach startowało 296 zawodników z 9 klubów Województwa Pomorskiego oraz po jednym przedstawicielu z Województwa Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął Karate Klub Wejherowo, na drugim miejscu uplasowała się Akademia Karate Tradycyjnego w Koszalinie, natomiast trzecie miejsce przypadło Karate Klub Gdynia.

Reprezentanci Karate Klubu Wejherowo, juniorzy młodsi uczący się w Samorządowym Gimnazjum w Bolszewie, Michalina Kruszyńska, Wiktoria Dampc oraz Sławomir Damps, zajęli odpowiednio trzy drugie miejsca w Kata, Fuko-go oraz Kumite, trzecie miejsce w Fuko-go oraz czwarte w Fuko-go. Gminę reprezentował także Aleksander Sobkiewicz zdobywając w Fuko-go drugie, a w Kata trzecie miejsce.

Wśród dzieci pierwsze miejsce w konkurencji Kata zdobyła nasza reprezentantka, finalistka ostatnich mistrzostw Europy – Marcelina Kruszyńska. Z kolei Zbigniew Sobkiewicz wywalczył dla nas drugie miejsce w Kata w kategorii senior.

Gratulujemy Naszym zawodnikom, dziękujemy trenerom, i czekamy na dalsze sukcesy.