Gmina wejherowo

Aktualności

Półkolonie w naszej Gminie

Kilka grup dzieci z terenu całej gminy Wejherowo spędza wakacje zorganizowane w szkołach podstawowych i gimnazjum w Bolszewie. W ubiegłym tygodniu letnie zajęcia zakończyła grupa 90 osób.

 

 

 

Chociaż wakacyjna aura nie należy w tym roku do wymarzonych, w grupie kilkudziesięciu osób nuda nie ma żadnych szans. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć sportowo – rekreacyjnych, którzy przez dwa tygodnie wspólnie bawili się i odpoczywali korzystając uroków najbliższej okolicy. Wzorem ubiegłego roku w półkoloniach zorganizowanych przy Samorządowym Gimnazjum w Bolszewie uczestniczyły dzieci z Gowina, Pętkowic, Warszkowa, Kniewa, Góry i Bolszewa. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego z gimnazjum, na czele z panem Jarosławem Borowcem milusińscy uczestniczyli m.in. w grach i zabawach sportowych, wyjazdach nad jezioro, do kina czy do Wejherowa. Codziennie korzystały również z ciepłego posiłku.
W tym samym czasie z podobnych zajęć korzystało 15 dzieci w szkole podstawowej w Orlu oraz 30 w Gościcinie. 15 dzieci z Nowego Dworu Wejherowskiego, Zbychowa i Bieszkowic swój wypoczynek w tamtejszej podstawówce rozpocznie 18 lipca. Wszystkim życzymy radosnych wakacji!

zobacz więcej zdjęć