Gmina wejherowo

Aktualności

Podwójne święto strażaków z Gowina!

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy został oficjalnie przekazany strażakom i mieszkańcom Gowina. Okazją do przyjęcia tego niezwykłego prezentu były obchody 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gowinie.

 

 

Aż dwa, równie ważne wydarzenia stały się okazją do świętowania 1 września w Gowinie. Jednym z nich było uroczyste przekazanie nowego samochodu strażackiego, który od teraz służyć będzie nie tylko tamtejszym mieszkańcom, ale także całej społeczności Gminy. Kluczyki, dowód rejestracyjny i dodatkowy upominek złożył na ręce kierowcy pojazdu Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło. Przedtem jego poświęcenia dokonał proboszcz parafii pw. św. Izydora w Gowinie, ks. kanonik Jan Gabański. Nowy nabytek to Samochód Specjalistyczny Pożarniczy Ratowniczo – Gaśniczy z napędem 4×2 GLBA Iveco Daily 65C17. Składa się on m.in. z autopompy, sprężarki, zbiornika na wodę 1000 l i zbiornika na środek pianotwórczy 100l. Koszt zakupu pojazdu to 347.760 zł. Zarówno samochód jak i dodatkowe wyposażenie zostało w całości sfinansowane przez Gminę Wejherowo.
Przekazanie samochodu zbiegło się w czasie z uroczystością 90 – lecia OSP Gowino. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. odprawioną w kościele parafialnym w Gowinie. Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu przed remizą strażacką.  Zainaugurowało ją wystąpienie Wójta Gminy Wejherowo, który poza złożeniem życzeń wszystkim osobom zaangażowanym w działalność OSP, pogratulował strażakom wieloletniej, oddanej i bardzo owocnej służby.
Jednym z punktów uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń. Trafiły one m.in. do strażaków seniorów, najbardziej zasłużonych ochotników i ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów. Wręczyli je Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, Prezes OSP Gowino dh Zygmunt Derc oraz Prezes Związku OSP w Gdańsku Mirosław Józefowicz.
W uroczystości udział wzięli także zastępca wójta Maciej Milewski, doradca wójta Krzysztof Zabiegliński, Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP w Wejherowie dh Jerzy Groth oraz poczty sztandarowe OSP z terenu gminy Wejherowo.

zobacz zdjęcia