Gmina wejherowo

Aktualności

Podsumowanie Wakacyjnej Ligi Orlika 2014 w Gościcinie

 

 

Łącznie ponad 60 młodych adeptów piłki nożnej z gminy Wejherowo uczestniczyło w lipcowych rozgrywkach „Wakacyjnej Ligi Orlika 2014” zorganizowanych przez Młodzieżowy Klub Sportowy Pro(motor)Fan Gościcino we współpracy z Urzędem Gminy Wejherowo. 

Na kompleksie boisk sportowych Orlik-2012 w Gościcinie przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Gościcinie uczestniczyło w sumie osiem ośmioosobowych drużyn, w tym jedna ekipa złożona wyłącznie z dziewcząt pod przewodnictwem Karoliny Drewa- Mistrzynie Polski U-16. 

Zgodnie z przyjętą formułą przedmiotowych rozgrywek zorganizowano cztery jednodniowe turniej dla tzw. „dzikich drużyn” w kat. 2002 i mł. W poszczególnych zawodach zwycięzcami okazały się team:  FC Ziomki z Bolszewa, dwukrotnie Bananowe Ciasteczka z Gościcina oraz Królewska Ósemka Gościcino.   

W dowód uznania za włożony trud boiskowy oraz za zaangażowanie w poszczególnych meczach, pierwsze trzy drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez Urząd Gminny Wejherowo. Statuetkę dla Najlepszego Zawodnika rozgrywek dostał Lucjan Woźniak z drużyny Osiedle Gościcino. Każdy z uczestników otrzymał imienny dyplom, który był dowodem uznania dla młodych piłkarzy z gm. Wejherowo za determinację boiskową z zachowaniem ducha Fair Play 🙂 oraz za wolę walki z przeciwnikiem na boisku, ale i również z wysoką temperaturą, która towarzyszyła podczas całych rozgrywek. 

Ponad 30cm Puchar Wakacyjnej Ligi Orlika 2014 w Gościcinie powędrował do drużyny z Bolszewa–FC Ziomki, która zaprezentowała najstabilniejszy formę w całych rozgrywkach. Skład zwycięskiej ekipy-  Szymon Bach, Adam Szymikowski, Dominik Chmura, Mateusz Chmura, Kacper Dereżkiewicz(kpt.) Dawid Kunz, Dominik Gruba oraz Patryk Gruba.

MKS jest JEDYNYM w okolicy stowarzyszeniem sportowym o profilu NON PROFIT!!!, więc szczególne podziękowania Organizator oraz Uczestnicy składają na ręce WOLONTARIUSZY , bez których, to osób przedmiotowe rozgrywki nie mogły by się odbyć!!!. Nasi dobroczyńcy, to: Damian Potrykus, Tomasz Szulc,  Michał Szulc,  Artur Zelewski, Damian Gajewski oraz Dawid Pusdrowskiemu. -DZIĘKUJEMY 🙂

Również dziękujemy UGWejherowo(P. Arturowi Kankowskiemu)- za ufundowanie medali oraz drobnych gadżetów z logiem gm. Wejherowo.

Tekst: Łukasz Lesner (MKS ProFan Gościcino)