Gmina wejherowo

Aktualności

Podsumowanie sezonu piłkarskiego Barcy Bolszewo

Pod koniec czerwca 2017 roku odbyły się turnieje naborowe do Klubu Piłkarskiego Barca Bolszewo, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Klub otrzymał licencję PZPN i postanowił od razu zgłosić drużynę rocznika 2005 i młodszych do rozgrywek Młodzik D 1. Zespół Piłkarski Barca Bolszewo rzucony na głęboką wodę sprostał oczekiwaniom. Pierwsze mecze towarzyskie rozegrano z Magic Football Academy Londyn, kolejne z zaprzyjaźnionymi klubami: Gryf Wejherowo i Gosrit Luzino. W całym sezonie ligowym zagrało 27 zawodników z rocznika 2005/2006 oraz aż 10 zawodników z rocznika 2007, którzy walczyli z zawodnikami o dwa lata starszymi! W rozgrywkach zagrały też 3 dziewczyny. Warto dodać, że około 30 zawodników z rocznika 2007/2008/2009/2010 trenowało i brało udział w meczach towarzyskich oraz turniejach przygotowując się tym samym do rozgrywek ligowych w sezonie 2018/2019. Dla prawie wszystkich zawodników były to pierwsze treningi, turnieje, mecze, bramki, medale. Zawsze liczyła się walka i zaangażowanie oraz radość z gry, a wyniki były sprawą drugorzędną. Istotnie w Gminie Wejherowo piłka nożna cieszyła się i cieszy nadal ogromnym zainteresowaniem, a zawodnicy prezentują wysoki poziom gry. W lidze Klub rywalizował z 14 drużynami: Bałtyk Gdynia, KP Gdynia, AP Gdynia, Iskra Gdynia, Cisowa Gdynia, Gryf Wejherowo, Orkan Rumia, Jedynka Reda, Gosrit Luzino, Korona Zelistrzewo, MKS Władysławowo, Kaszuby Połchowo, Zatoka Puck, Profan Gościcino grając systemem mecz i rewanż. Pierwszy mecz ligowy rozegrano we Władysławowie, po którym zawodnicy udali się nad morze. Pierwszy obóz klubowy odbył się w ferie zimowe w Gniewinie, gdzie do dyspozycji piłkarzy były dwie hale, basen, jacuzzi oraz kręgielnie. Kolejny obóz odbędzie się pod koniec wakacji w Karwi.

Klub Piłkarski Barca Bolszewo wziął udział w turniejach: Ogólnopolskim Turnieju Kaszub Cup w Luzinie, Wejher Cup w Wejherowie, Pomorskim Futbol Cup w Przodkowie, Gdynia Cup, Reda Cup, Puck Cup, Rumia Cup, Lębork Cup, WLPN KIDS, Mini Mundialu 2018 organizowanym przez Błękitnych Wejherowo, Małej Piłkarskiej Kadrze Czeka organizowanej przez Gosrit Luzino oraz turniejach Barca Cup w Bolszewie o Puchar Wójta Gminy Wejherowo i o Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego, które odbywały się na naszych pięknych halach przy ulicy Szkolnej oraz Leśnej w Bolszewie. W turniejach wzięło udział około 200 zawodników. Pięciu brało udział w Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Klub uczestniczył w Powiatowych Dniach Sportu rozgrywając mecz pokazowy i prezentując się na scenie. Był to bardzo bogaty oraz wymagający poświęceń pierwszy sezon w historii Barcy Bolszewo, która za okazaną pomoc dziękuje wszystkim zawodnikom, rodzicom, kibicom oraz:

  • Henrykowi Skwarło, Wójtowi Gminy Wejherowo,
  • Gabrieli Lisius, Staroście Powiatu Wejherowskiego,
  • Katarzynie Paczosce, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolszewie,
  • Wojciechowi Kuzielowi, Przewodniczącemu Komisji Kultury i Sportu,
  • Arturowi Kankowskiemu z Urzędu Gminy Wejherowo,
  • OSP Bolszewo,

oraz Stanisławowi Bach, Krzysztofowi Gordziej, Katarzynie i Dariuszowi Sychowskim, Justynie Derkowskiej, Katarzynie Naczk, Wojciechowi Krasuckiemu i Adamowi Olejniczak za pomoc przy organizacji turniejów.