Gmina wejherowo

Aktualności

Pół wieku Hydroinstalu Drewa

Rodzina, tradycja, profesjonalizm. To tylko kilka określeń jakimi można opisać jedno z największych przedsiębiorstw, działających na terenie Gminy Wejherowo. Hydroinstal Drewa obchodzi w tym roku 50 lat działalności.

 

 

 

 

 

 

Uroczystą mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie 14 kwietnia uczczono 50 lat funkcjonowania przedsiębiorstwa inżynieryjnego Hydroinstal Drewa z Bolszewa. Odprawił ją ks. dziekan Tadeusz Reszke z Wejherowa oraz proboszcz Jerzy Mykała z Bolszewa. Swoim śpiewem mszę uświetnił chór Camerata Musicale z Wejherowa. W Eucharystii udział wzięli również poseł na Sejm Kazimierz Plocke, Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz delegacje z zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw i pracownicy firmy.
Przedsiębiorstwo Hydroinstal Drewa powstało 16.01.1962. Na początku był to niewielki zakład ślusarsko-hydrauliczny. Wraz ze zmianą systemu polityczno – ekonomicznego w Polsce zaczął on przekształcać się w firmę zajmującą się robotami budowlanymi związanymi z zewnętrznymi sieciami wodno – kanalizacyjnymi. Obecnie w obszarze jej działalności znajduje się budowa sieci wodociągowych, kanalizacji wodociągowej i deszczowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Przedsiębiorstwo to osiąga imponujące wyniki finansowe oraz stanowi miejsce pracy kilkudziesięciu mieszkańców z terenu gminy Wejherowo.
Swoisty fundament firmy stanowi jego założyciel, a obecnie Prezes Zarządu – Czesław Drewa. Poza doskonałemu zarządzaniu, znany jest on ze swojej szeroko rozumianej działalności społecznej i charytatywnej. Wielokrotnie finansowo wspierał on wszelkie inicjatywy, służące przede wszystkim mieszkańcom gminy Wejherowo, m.in. szkoły, parafie czy Ochotnicze Straże Pożarne. W 2011 roku został on uhonorowany najwyższym odznaczeniem Gminy Wejherowo – statuetką Gryfa Kaszubskiego.