Gmina wejherowo

Aktualności

Pływacy zmierzyli się na Zawiacie

 30 osób z całej Polski wzięło udział w II Otwartych Mistrzostwach w Pływaniu Długodystansowym, które 15 sierpnia odbyły się na jeziorze Zawiat w Bieszkowicach.

30 osób z całej Polski wzięło udział w II Otwartych Mistrzostwach w Pływaniu Długodystansowym, które 15 sierpnia odbyły się na jeziorze Zawiat w Bieszkowicach.
Piękny akwen o krystalicznie czystej wodzie już po raz drugi stał się areną zmagań kilkudziesięciu pływaków – amatorów, którzy chcieli sprawdzić się na naprawdę długich dystansach. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach – pierwsza dla zawodników do lat 16 na dystansie 400 m oraz druga, od lat 16 – kategoria OPEN na dystansie 1200 m. Wśród startujących znalazły się 3 kobiety, które odebrały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło, który z wielką radością, osobiście wręczył je zawodniczkom. Puchary dla zawodników w kategorii otwartej ufundował z kolei Starosta Powiatu Wejherowskiego Józef Reszke. Poza tym, osobnymi medalami uhonorowany został najmłodszy – 13 letni oraz najstarszy, 62 letni uczestnik wyścigu. Zarówno dla zawodników, jak i przybyłych kibiców, dodatkową atrakcją były również pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem płetwonurków oraz motorówki ratowniczej. Organizatorem zawodów było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oddział Wejherowo. Fundatorem nagród z kolei Gmina Wejherowo, Powiat Wejherowski oraz firma DECATHLON.

 Na podium z najlepszymi wynikami w poszczególnych kategoriach znaleźli się:

OPEN kobiet:

1.                    Klara Kimecka z Gdyni

2.                    Anna Skuras z Gdyni

3.                    Karolina Brylowska z Kartuz

OPEN mężczyzn:

1.                    Bartosz Grzybek z Poznania

2.                    Marcin Lachs reprezentujący Wejherowskie WOPR

3.                    Grzegorz Bulczak z Gdyni

dziewczyny do lat 16:

1.                    Angelika Urbaniak z Poznania

2.                    Paulina Menard z Kartuz

3.                    Kornelia Formella reprezentująca Wejherowskie WOPR

chłopcy do lat 16:

1.                    Jan Jakub Tuczko z klubu Delfin z Gdyni

2.                    Jan Felchner z UKS III z Wejherowa

3.                    Kamil Dawidowski reprezentujący Wejherowskie WOPR

zobacz zdjęcia