Gmina wejherowo

Aktualności

Piłkarska niedziela w Bolszewie

Fot. Andrzej Miedziak

7 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie byliśmy świadkami futsalowego święta. Najpierw odbyła się V kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej Gminy Wejherowo, której hitem był mecz derbowy pomiędzy drużynami z Gościcina. Tym razem górą okazał się lider obecnych rozgrywek – Amator, który wygrał 6:4 z Profanem i umocnił się na prowadzeniu. Czterema trafieniami popisał się Mateusz Białk, który z dorobkiem 25 bramek nadal przewodzi klasyfikacji strzelców. W innych niedzielnych spotkaniach Mark Metal Bolszewo wygrał 10:5 z Markisolem, a Orle uległo KS Kniewo 2:12. Do zakończenia zmagań pozostały 2 kolejki.

>>>Aktualna tabela, wyniki i terminarz rozgrywek<<<

Nie był to jednak koniec atrakcji, jakie w niedzielne popołudnie organizatorzy przygotowali dla wszystkich miłośników piłki nożnej w gminie Wejherowo. Tuż po rozegraniu ostatniego meczu V kolejki HLPNGW, odbyło się towarzyskie spotkanie oldbojów pomiędzy sołectwem Bolszewo i Rybno. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, mecz rozstrzygnął się na korzyść gości, którzy zwyciężyli 6:4. Na zakończenie oba zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a drużyny obdarowały się wzajemnie upominkami.

Drużyna oldbojów z Bolszewa, fot. Andrzej Miedziak

Pomysł organizacji spotkań towarzyskich pomiędzy sołectwami spodobał się wszystkim uczestnikom, dlatego jeszcze tego samego dnia do oldbojów zostało skierowane zaproszenie na rewanżowy mecz, który już niebawem odbędzie się także w bolszewskiej Hali Widowiskowo – Sportowej.

Drużyna oldbojów z Rybna, fot. Andrzej Miedziak

Turniej, przy pomocy radnych: Lucyny Pranschke i Romana Stanisławczyka zorganizował Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Wojciech Kuziel.